imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Teenager hacknul servery Applu, data uživatelů jsou ale v bezpečí


Jen málokdy slyšíme podobné zprávy, jako že australskému hackerovi podařilo dostat do interních serverů Applu. Ještě překvapivější je, že šlo o středoškolského studenta. Naštěstí se nestalo nic závažného, uživatelská data zůstala v bezpečí.

Dobře víme, že velké společnosti mají velice striktní pravidla pro bezpečnost. Snaží se co nejprofesionálněji chránit soukromá data, firmy jsou připraveny na kyberútoky a na privátní informace lidí a společnosti mnohdy dohlíží zkušení IT experti.

Navzdory tomu se však ukázalo, že do interních serverů Applu dokázal proniknout středoškolák z Austrálie, kde následně stáhl 90 GB dat. Podle nás je věk pachatele šokující, stejně šokující by ale bylo, kdyby mu bylo více než 25 let.

Nezávisle na tom jde stále o trestný čin, i když vše pravděpodobně začalo jen středoškolským blbnutím. Apple informoval FBI, která identifikovala počítače hackera a při inspekci je zabavila. Student měl citlivá data uložena ve složce „hack hack hack“, což by potvrzovalo hypotézu s pouhým blbnutím.

Apple se k situaci vyjádřil a oznámil, že uživatelská data zůstala v bezpečí, takže se není čeho bát. Spíš je zarážející, jak se 16letému teenagerovi podařilo proniknout na extrémně bezpečné servery…

Podle informací je snem hocha, že by někdy pracoval pro Apple. Ideálním scénářem by tak bylo, kdyby po nějakém napomenutí přišla nabídka od Applu místo předvolání k soudu. Podobná praxe je totiž relativně běžná.

Zdroje: The Verge, AppleInsider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.