imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

teenager

Teenageři touží po iPhonu


Podle nedávného průzkumu je iPhone nesmírně oblíbený mezi teenagery. Většina z nich používá pouze zařízení Applu a často vlastní také Apple Watch. Samozřejmě se bavíme o USA.

Před zhruba 15 lety začínaly mít děti mobilní telefony zhruba ve 12 letech. Technologie od té doby značně pokročila a stává se čím dál větší součástí našich životů. Nikoho asi nepřekvapí, že dnes dostávají své první telefony děti ve věku 8-9 let. A v USA je to ještě dříve.

teenager

Mohli bychom se donekonečna dohadovat, zda je to správně, nebo špatně, zda je to zdravé, nebo ne, to ale nezmění nic na faktu, že dnešní generace se k pokročilým technologiím dostává ve velmi raném věku. Pro výrobce se samozřejmě jedná o obrovský trh a mládež je důležitou skupinou takřka pro všechny technologické společnosti. Stačí se podívat na animojis, které nejsou prvotně mířené na dospělé uživatele.

A Apple je v oslovování mladých uživatelů velmi úspěšný, i když se o to možná ani tak moc nesnaží. Zařízení každého výrobce obsahuje emoji a další řadu lákadel. Teenageři ovšem preferují Apple, protože je „cool“, a mladí lidé chtějí být také cool. Navíc je tu stránka zabezpečení z pohledu rodičů.

To všechno vede k číslům získaným v průzkumu Piper Jaffray. Analytická společnost představuje studie o vztahu teenagerů a mobilních telefonů dvakrát do roka. Bez překvapení vyhrává Apple.

iphone graf

Přibližně 82 % teenagerů vlastní nějaký model iPhonu. Na podzim to přitom bylo 78 %. To může znamenat, že poslední novinky jsou obzvláště oblíbené, nebo trh v tomto ohledu neustále výrazně roste, ačkoliv celosvětově spíše stagnuje. V roce 2014 vlastnilo iPhone dokonce pouze 60 % teenagerů.

Tato čísla pozitivně ovlivňují prodeje Apple Watch. Chytré hodinky Applu jsou ve své kategorii druhým nejžádanějším zbožím. Větší poptávka je pouze po legendě Rolex. 20 % dětí by v následujících 6 měsících rádo chytré hodinky Applu získalo.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.