imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Temná strana iOS


Apple upravil svůj designérský návod pro vývojáře, kteří v něm mohou nalézt nové šablony a pokyny pro iOS 10.3. Zajímavostí je, že můžeme očekávat „tmavý režim” pro naše iPhony. Podívejte se na obrázky sami.

Zjednodušení práce vývojářům pro nás není natolik zajímavé, abychom o tom normálně psali článek. Ano, designeři mají nové šablony pro Photoshop a Sketch, ale to už mívali i dříve. Tentokrát je však balíček i plný tmavých verzí, jak na Twitteru informovala Tara Mann. Jestliže si úplně nedokážete tmavé prostředí představit, stačí jen otevřít Watch App.

01_iOS_dark_mode

Důvod, proč má tato aplikace své tmavé prostředí, je úplně stejný, proč takovou možnost potřebujeme i jinde. Kdybychom volbu měli, nevypalovali bychom si oči při každém rozsvícení telefonu uprostřed noci. Stejně tak bychom přestali otravovat všechny kolem nás, když bychom rozsvítili telefon v kině nebo v divadle.

Sonny Dickson byl jedním, kdo na svém Twitteru nedávno o možnosti v iOS 10.3 Beta informoval a nezapomněl podotknout, že lednová verze obdrží tzv. režim Divadlo. Jde o vážnou spekulaci, kdy se mluví o tom, že by se měla objevit nová ikonka v podobě popcornu v ovládacím centru. Jestliže se pak Apple rozhodl pro výběr právě tohoto jména, dalo jim to obdobně práce jako vymyšlení názvu pro Apple TV.

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

 

Jestliže se do technologických zpráv ponoříme hlouběji, mnoho referencí na tento režim nenajdeme. Častěji narazíme na „tmavý“ režim. Vypadá to tedy, že se pro uživatele iPhonu skutečně blíží tato drobná, zároveň však velice užitečná funkce. Nevíme, proč se ostatně něco podobného neobjevilo už mnohem dříve. Možná je nějaká spojitost mezi tímto režimem a potenciálním příchodem OLED panelů u dalších iPhonů. Rozhodně je však už na čase.

03_iOS_dark_mode

Pojmenování funkce je diskutabilní, my bychom se pro označení „tmavý režim“ nerozhodli. Mělo by jít o něco chytrého a jednoduchého, jako je třeba „noční režim“. Když se nad tím však zamyslíme, mohlo by se nám to mlátit s Night Shiftem, který umožňuje změnit barevnou paletu, aby byla pohodlnější pro večerní používání displeje. Nejsme však ani Tim Cook, ani Jony Ive. Nezabředávejme tedy do spekulací o jménu zbytečně hluboko, prostě jen doufejme, že se tato možnost objeví co nejdřív. Nemůžeme se dočkat, až tu bude.

Zdroj: 9to5mac

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.