imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Test BeatsX – téměř dokonalé Beatsy


Konečně jsme dostali na testování i BeatsX – poslední z řady sluchátek s čipem W1, která byla představena v září minulého roku. Produkt nám dělal radost, a to ne pouze z pohledu ceny. Na druhou stranu má i své mouchy.

V nabídce teď máme čtyři kusy sluchátek s čipem W1, z nichž jsme již otestovali dva – AirPods a Powerbeats3. Produktová paleta pokrývá prakticky všechny typy používání. Jako zástupce prémiových sluchátek zde máme Solo 3, na sportovní vyžití jsou tu Powerbeats3. V dnešním testu se pak podíváme na to, jak se daří BeatsX. Produktu, který je univerzální bezdrátovou volbou do prakticky všech příležitostí. Využijete je jak na cestách, tak i během běžného pracovního dne v kanceláři.

01_beatsx_test_the_almost_perfect_beats

Vnějšek

Přestože jsou BeatsX nejlevnějším z řady produktů s čipem W1, a přestože jde o nejlevnější z řady produktů od Beats, balení rozhodně nezanedbává. Když si sluchátka koupíte, dostanete krásný a čistý design balení s přední plastovou stranou. Skrz ni můžete vidět svá nová sluchátka, na straně krabičky pak svítí nápis „people aren’t hearing all the music“, na zadní straně je pak výčet všech klíčových funkcí.

02_beatsx_test_the_almost_perfect_beats

Pod sluchátky leží všechno příslušenství, které je propleteno do černé papírové výplně. Najdete zde kromě samotného zařízení i tři páry dalších nástavců a dva páry „křidélek“ na zajištění sluchátek v uších. To má hned dvě velké výhody – zaprvé vám sluchátka nemusí obmotávat uši zvenčí, ale můžete je zaháknout zevnitř; zadruhé jsou pak skutečně snadno odnímatelné čili když je nebudete potřebovat, prostě je sundáte a sluchátka nebudete mít o nic větší.

V balení nalezneme ještě nabíjecí USB – Lightning kabel, který má asi 15 cm a pouzdro na přenášení sluchátek, jako jsme viděli třeba u Powerbeats3 – tentokrát je však o trochu menší, čili perfektně sedne do kapsy. Podobné přenášení sluchátek je perfektní, guma je skutečně jemná a příjemná na dotyk. V krabičce pochopitelně najdete i nutnosti, jako uživatelskou příručku, záruku či nálepky Beats.

Pokud se podíváme na samotná sluchátka, jsou z pohledu použitých materiálů laděna spíše sportovně. Kabel, který obě sluchátka spojuje, je vyroben ze stejné gumy jako u pouzdra, což je rozhodně plus. Jeho šířka je ideální, nijak během nošení nepřekáží a není nepříjemný. Dokonce ani v momentech, kdy leží přímo na vaší kůži. Navíc nemusíte být nijak extrémně opatrní, design drátu jej umožňuje bezproblémově ohýbat do jakýchkoliv úhlů. Můžete sluchátka v klidu narvat do obalu, ale jakmile je vyndáte, vždy se vrátí do původního tvaru.

03_beatsx_test_the_almost_perfect_beats

Po stranách drátu nalezneme dvě větší plastové části, jež slouží pro ovládání. Máme tu zapínací tlačítko a LED diodu na levé straně, na pravé je pak vstup pro nabíjení. Pokud bychom si měli tipnout, akumulátor je skrytý v obou částech, jelikož BeatsX slibují krásných 8 hodin přehrávání hudby. Tyto plastové tobolky slouží i k tomu, aby sluchátka lépe držela na krku a neskákala při každém kroku nahoru a dolů. Někomu by to vadit nemuselo, ale hodně lidí to vyloženě vytáčí – záleží pochopitelně na vás.

Z těchto rozšířených plastových částí vystupují ploché kabely vedoucí k samotným špuntům. Plochý design tu však nemá vůbec žádný smysl a jde asi o nejotravnější věc na sluchátkách vůbec. Když si totiž špunty nasadíte, zákonitě se drát zakroutí. Jelikož je navíc velice tenký, nevypadá úplně bytelně – klasický design s trochou materiálu navíc by byl lepší volba. Pro ovládání přehrávání hudby tu máme ovládací centrum na pravém kabelu a funguje úplně bez problému. Tlačítka od sebe jednoduše odlišíte hmatem, mají jasnou odezvu a sluchátka umí všechny klasické příkazy od Siri. Teoreticky jsou sluchátka kompatibilní i s Androidem, přestože jsme to přímo netestovali.

04_beatsx_test_the_almost_perfect_beats

Koncovky sluchátek jsou relativně malé, rozhodně tedy při porovnání s Powerbeats3. Oproti základně jsou trochu nakloněné, do uší tak padnou perfektně. Ani bez nasazených křidýlek je nebudete mít šanci jen tak vyklepat. Velice příjemnou částí je však spíš něco jiného – malé magnetky umístěné na zadních stranách sluchátek. Když je tedy zrovna nepoužíváte, můžete je snadno secvaknout k sobě. Jde o klasický případ toho, kdy si říkáte: „Proč tu tohle nebylo už dávno?“ Je super, když vám sluchátka neplandají všude možně a při vyndání si z nich uděláte jakýsi náhrdelník. Jde sice o drobné, o to však příjemnější řešení.

05_beatsx_test_the_almost_perfect_beats

Na testování jsme měli sluchátka v černé variantě, v prodeji jsou však i v modré, šedé nebo bílé.

Kvalita zvuku a používání

Čip W1 od Applu se stará o jasné, stabilní připojení s dlouhým dosahem. O výhodách této technologie jsme mluvili již mnohokrát, nebudeme se tak pouštět do hlubšího rozboru. Je však úžasné vidět, že čip funguje perfektně u všech testovaných kousků a musíme uznat, že jde o výborné řešení, nikoliv jen kvůli párování. Je prostě parádní, když se vám do uší dostává hudba ve stejné kvalitě, ať už jste kdekoliv v domě, a to i u velké vily. Jen si představte dům z pořádných cihel, kde v jedné místnosti lezete po žebříku až ke stropu, přesto stále slyšíte hudbu ze zařízení dva pokoje daleko úplně jasně a čistě stejně, jako byste stáli přímo vedle něj. Kouzelné.

O výdrži baterie toho taky nemůžeme říct moc špatného. Jak již bylo řečeno, BeatsX zvládnou podle uvedených parametrů přehrávat hudbu 8 hodin v kuse, což je slušná hodnota. Není pak problém, když vám náhodou šťáva dojde, jelikož tu máme rychlonabíjení technologie Fast Fuel – už za pět minut nabíjení získáte dvě hodiny přehrávání. Za 45 minut pak sluchátka nabijete úplně. Při běžném používání víc potřebovat nebudete.

06_beatsx_test_the_almost_perfect_beats

Po stránce kvality zvuku neočekávejte nic přelomového – BeatsX přinášejí přesně to, co byste od této značky čekali. Čím víc sluchátek Beats testujeme, tím víc si uvědomujeme, že tu nejsou (po stránce kvality podání zvuku) větší rozdíly mezi drahými a levnými modely. Stejně jako tu nejsou rozdíly mezi drátovými a bezdrátovými kusy. Sluchátka podáním zvuku perfektně poslouží pro cestování a sportování, na nějaké audiofilní poslouchání vážné hudby to však nebude. Tento krásný produkt do vás sází pořádně nadopované basy a slabší výšky. Písničky z rádia Beats1 jsou tak perfektní volbou, Bacha byste si s nimi úplně neužili.

Verdikt

Když se podíváme na všechna pro a proti, jde jednoznačně o nejlepší sluchátka Beats v poměru ceny a kvality. Jestliže pro vás hraje bezdrátovost větší roli než věrné podání zvuku, rozhodně se na tato sluchátka mrkněte. BeatsX jsou téměř dokonalé Beatsy. Mají parádní výdrž na baterii, jsou relativně levná, jsou malá a velmi pohodlná. Důvodem, proč jsou „téměř“ dokonalá, je jejich sportovní využití – ani s křidýlky nejde o úplně ideální volbu, navíc nejsou odolná proti pocení. I když nejde o primárně sportovní špunty, jde o docela velké negativum, právě tady se totiž bezdrátovost vyplácí nejvíc.

07_beatsx_test_the_almost_perfect_beats

Bez tohoto využití se BeatsX stávají přímým konkurentem AirPods. AirPods určitě nejsou cenově výhodnější volbou, ale kdybychom si měli vybrat, sáhli bychom spíš po nich. Absence sportovního zaměření potom chybí dvojnásob, protože by najednou BeatsX měla něco, co AirPods nemají. Jestliže však hledáte bezdrátové řešení, kde je mezi oběma špunty spojovací kabel, nebo prostě koukáte na rozdíl cen mezi BeatsX a AirPods, rozhodně dnes testovaný produkt alespoň zvažte. V tuto chvíli jde o nejlepší volbu ze všech levnějších modelů značky.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.