imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Test Powerbeats3: Výkon. Síla. Svoboda.


Zmíněná slova nepopisují žádnou historickou událost, ani jsme si je nevymysleli. Jsou používána k popisu nejnovějších bezdrátových sluchátek s W1 chipem z dílny Beats by Dr. Dre, vytvořených zejména pro sportovce. V testu se podíváme, co za těmito slovy doopravdy stojí.

Spolu s iPhonem 7 bez sluchátkového jacku byla představena pětice sluchátek. Třemi z nich jsou sportovní JBL s Lightning konektorem, Beats Solo 3 a Apple AirPods. Poslední zmíněná jsou pro uživatele asi nejzajímavější, ale nezapomínejme ani na další dvojici od Beats, konkrétně Powebeats3 a Beats X. Dnes se podíváme na Powerbeats3.

01_powerbeats3_test

Šasi a kvalita materiálů

Po zakoupení sluchátek na nás čeká velká bílá krabice s plastovou krytkou, díky níž vidíme elegantně usazená sluchátka. Krátký seznam na zádech krabice popisuje hlavní vlastnosti Powerbeats3 – bezdrátové připojení, výdrž, rychlé nabíjení, odolnost vůči vodě, stabilita a ovladač médií.

Zajímavější je na boku fotografie a citát LeBrona Jamese. Pro ty, kteří by ho náhodou neznali, jde o 32letého profesionálního basketbalistu a média po celém světě jej berou za jednu z největších hvězd NBA již od jeho středoškolských let. V reklamách na Beats se pak několikrát objevuje a za svou účast si účtuje slušnou sumu. Pokaždé, když se postaví před fotoaparáty, si dle zákulisních informací řekne o 30 milionů dolarů. Pokud se tak pro Powerbeats3 rozhodnete, aspoň se na jeho citát mrkněte.

02_powerbeats3_test_mega

Po otevření balení obsah objevujete v jednotlivých fázích. Nejdříve vidíte pár sluchátek, v našem případě v barevném provedení Shock Yellow. Okamžitě jsme si pomysleli, jak skvěle by seděly k nedávné reklamě na Apple Watch Nike+, barevné provedení perfektně odpovídá. Sluchátka jsou však v nabídce i v dalších barvách, vybírat můžete z Flash Blue, Siren Red plus černá a bílá.

Sluchátka jsou relativně veliká a mají klasický sportovní tvar s packou za ucho. Hlavní část je vyrobena s pevného plastu, vypadá tedy, že by toho mohl dost vydržet. Na straně nechybí ani obrovské vystouplé logo Beats. Držák na ucho je pak vyroben z měkčího materiálu, díky tomu se brzy nerozbije a nošení sluchátek je pohodlnější. Na levém sluchátku je pak i ovládací centrum, zde můžete sluchátka zapínat a vypínat. Jakmile je zapnete, rozsvítí se malá bílá LED dioda, když jsou pak sluchátka vypnutá, dioda svítí červeně až do plného nabití (pak se opět rozsvítí bíle).

03_powerbeats3_test

Propojovací kabel je plochý a má mezi 20 a 30 cm, délku lze však díky klipsně upravovat. Je dost tenký a vypadá, že půjde o nejzranitelnější část celých sluchátek. Plochý design navíc nemusí být tak parádní, během nošení je vzadu na krku dost nepříjemný.

Na kabelu naleznete ovladač přehrávání a zvládnete pomocí něho všechny klíčové úkony – přepínání mezi písničkami, pauzování aktuální skladby, úprava hlasitosti, ovládání Siri. Tlačítka jsou na levém sluchátku snadno rozeznatelná, zřetelně klikají a nemáte z nich laciný plastový pocit. Je však pravdou, že úplně pro každý úkon musíte natahovat ruku nahoru ke krku, což je zejména v průběhu běhání dost nepohodlné.

Jakmile postupujeme balením hlouběji, narazíme na menší papírovou krabičku. V ní nalezneme uživatelskou příručku, záruční list, nálepky Beats a podobné věci. V plastové přihrádce jsou tu také připraveny tři další velikosti špuntů. Ven je dostanete klasickým vymáčknutím, což může být příjemný pocit, pro další uchovávání nepoužívaných kousků se však vanička příliš nehodí. Něco podobného se nikdy nemůže rovnat třeba kovovému řešení u RHA 750.

04_powerbeats3_test

Když krabici otočíme, najdeme zde asi 10cm nabíjecí kabel. Zjistíme zde i to, že sluchátka vydrží 12 hodin a že mají schopnost Fast Fuel (což je označení Beats pro rychlonabíjení). To zaručí hodinu přehrávání za 5 minut nabíjení. Není to tak úžasné jako u AirPods, kde máte za 15 minut 3 hodiny přehrávání, případně u Solo 3 za 5 minut 3 hodiny přehrávání, ale je to víc než dost na to, abyste sluchátka před během rychle nabili.

Sluchátka mají microUSB, na druhé straně přiloženého kabelu je pak klasické USB-A. Vedle nabíjecí koncovky pak nalezneme i gumové pouzdro na přenášení. Nejsou na něm žádné zipy nebo knoflíky – stačí jen ze stran trochu stlačit a pouzdro se otevře. Sluchátka do něj perfektně padnout a nevypadnou ani při pořádném klepání.

05_powerbeats3_test_mega

Samotný vzhled sluchátek není nijak elegantní. Nutno ale uznat, že to u sportovních sluchátek ani neočekáváme. Hlavní je, že jsou vytvořena z kvalitních a odolných materiálů. Barva vypadá slušně, kabely jsou dostatečně dlouhé (i když nabíjecí kabel je skutečně na hraně). Kvalita provedení je dokonalá, ale to je přesně to, co od Beats očekáváme. Plusové body si rozhodně odnáší gumové pouzdro, vypadá skvěle.

Kvalita zvuku a používání

Během poslechu se dočkáváme klasického podání od Beats. Zvuk je laděn hlavně do basů, v tomto případě to však není tak hrozné. Na druhou stranu jde o sportovní sluchátka, a proto jsme ani neočekávali absolutně věrné podání a perfektní vyváženost. Během posilování či běhání se člověk na podobné parametry tolik nesoustředí. Spíš potřebujete cítit hudbu, tempo – k tomu jsou silné basy perfektní.

Jestliže si do sluchátek pustíte třeba nějakou lehčí elektronickou hudbu, odvedou slušný výkon. To je přesně ten styl hudby, kdy se ze základního parametru Beats stává výhoda namísto nevýhody. Powerbeats3 jsou tak pravděpodobně jedněmi z nejlepších, protože mají konečně pro své zaměření na basy skutečný důvod.

06_powerbeats3_test

Nehledě na sportovní zaměření to dokonce vypadá i tak, že se trochu zlepšil rozsah. Podle našeho názoru by mohlo být podání lepší než u Solo 3. Možná je to proto, že jsou Powerbeats3 in-eary, zatímco Solo 3 on-eary. Podání basů je přesnější a výšky se v jejich záplavě tolik neztrácejí.

Nošení sluchátek je úplně pohodlné. Je pravda, že na trhu najdeme pár kousků, jež jsou na tom ještě lépe, ale Powerbeats3 jsou v pohodě, zejména když je používáte během kratších sportovních výkonů, a ne na celodenní nošení. Kdybyste je na sobě měli déle než pár hodin, cítili byste nutkání je alespoň na chvíli vyndat. Když sluchátka nasazujete, musíte je jakoby zašroubovat do ucha – jakmile najdete správný grif, jde o vcelku jednoduché a skutečně solidní uchycení. Naopak sundávání může být občas trochu otrava, proto se pravděpodobně nikdy nestanou vašimi hlavními špunty do kanceláře.

07_powerbeats3_test_mega

Ve sluchátkách najdeme chip W1 se všemi svými výhodami. Párování je skutečně snadné a patří do kategorie „zapnout a používat“. Je také super, že jakmile je jednou spárujete se svým iPhonem, nebudou se do „odpárování“ vázat na jakékoliv jiné iPhony. Další skvělou věcí je, že sluchátka skutečně vydrží 12 hodin poslechu. Kdybyste si tak dali denně 30minutový běh nebo cvičení, teoreticky vám mohou vydržet klidně i celý měsíc. Pokud tedy samozřejmě používáte sluchátka pouze na cvičení. Každopádně jde o skvělý výsledek, Bluetooth sluchátka se podobnými parametry často pochlubit nemohou.

Hodnocení

Společnost Beats konečně v Powerbeats3 vytvořila něco, co funguje dobře: solidní provedení, pohodlný design, relativně slušná kvalita zvuku. Vše, co od podobných sportovních in-ear sluchátek potřebujete. Všem sportovcům, kteří něco podobného hledají, je můžeme vřele doporučit. Jen je nutno ještě jednou podtrhnout, že při delším nošení už tak pohodlná nejsou (třeba na takový půlmaraton), je vcelku složité si je nasazovat a sundávat. Výdrž sluchátek se pak velice blíží parametru uvedenému v materiálech. Jestliže sluchátka hodláte používat na pravidelně běhání jednou denně, nebudete s nimi mít problém. Pokud je však chcete mít jako hlavní sluchátka na každodenní poslech, začnou být nevýhody znát mnohem víc.

Během sportovního výkonu se dočkáte skvělého parťáka. Do uší sednou perfektně, díky dobrému provedení a odolnosti proti vodě se jen tak nerozbijí, a to je prakticky všechno, co po nich během aktivity chcete. Jedinou věcí, na níž si během sportu chcete dát pozor, jsou kabely. Vypadají dost tence, ať si je tak nepřetrhnete. Příjemná je i přítomnost Fast Fuel, i když nedosahuje takových výsledků, jako rychlonabíjení u konkurence.

08_powerbeats3_test

5.499 Kč není úplně málo, v současnosti jsou levnější i AirPods. Protože jsou Powerbeats3 produktem pro relativně úzkou část zákazníků, rozhodně bychom je nedoporučili všem. Jestliže se však rozhlížíte po pěkný sportovních špuntech, které vydrží dlouho, jsou pohodlné na kratší aktivity a jen tak se vám nezničí, měli byste Powerbeats3 zvážit jako jednu z možností.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.