imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Těžký život? Dopřejte mu trochu slaniny!


Dnešní hra si dělá srandu sama ze sebe, občas dosti cynicky a někdy se jen tak trollí. Takhle dlouho jsme se u hry nebavili už hodně dlouho.

Když jsem dnes ráno procházel aplikace v App Storu, vůbec mě nenapadlo, že bych mohl narazit na tak skvělé dílo, jako je Bacon nominovaný na hru dne. Ano, Bacon, tedy slanina. Název sám o sobě není žádná náhoda a hra skutečně pojednává o slanině.

V jedné ruce držíte slaninu namalovanou v Malování. Tapnete na displej a slanina spadne do pánve. Uslyšíte zasyčení a druhým tapnutím vyhodíte slaninu do vzduchu a nemáte tušení, kde skončí…

Například může skončit v USA. Nebo v hadici od vysavače. Nebo v ranním šálku kávy. Nebo na kočce, psovi nebo Francisu Baconovi. Fantasie tvůrců je opravdu nekonečná. Narazíte i na nějaké úkoly, například hodit slaninu na okno povolení přístupu k webkameře nebo na svou vlastní recenzi na App Storu. Nebo na svůj portrét vložený do Mony Lisy. Slaninu můžete házet také na citát „Věř sám sobě“ nebo ji můžete vhodit do hlasovací urny.

Právě tyto úkoly dělají hru tak zábavnou. Jde v podstatě o terapii, kdy můžete házet slaninu na všechno a na všechny. Můžete ji házet na něco, co nesnášíte, čeho už máte po krk nebo prostě na něco vtipného. Jedná se o snadný, opakující se úkol, během kterého můžete v klidu vypnout a náležitě se zabavit.

Konečně jste narazili na chvilku ve vašem životě, kdy se nemusíte ničím zatěžovat. Žádný stres. Nemůžete prohrát. Jediným úkolem je pohodit slaninu na daný objekt. Pokud se vám to podaří, váš úspěch bude oslaven náležitým citátem.

Někdy je to přesně to, co potřebujete. Hodin na něco slaninu.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.