imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

The Sims Mobile – Konečně naplno i v mobilní verzi


Vývojáři oblíbených The Sims si uvědomili, že hloupým mobilním hrám odzvonilo a rozhodli se pro rok 2018 přijít s neokleštěným herním zážitkem. Pojďme se podívat na to, jak se jim to podařilo.

Musíme se přiznat, sérii The Sims jsme přestali sledovat již před nějakým časem. Jde ale o jméno, které něco řekne i nehráčům. V EA se po The Sims 2 a The Sims 3 rozhodli, že by měli svou dosud pouze PC a konzolovou hru přenést i na mobilní zařízení.

Nejdříve EA začalo relativně nešťastně, nikdy totiž nepřemýšleli o plnohodnotném převedení titulu na mobily. Jednou z hlavních deviz The Sims je volnost rozhodování, vychovávání jednotlivých členů rodiny, navazování a ničení vztahů. K sérii neoddělitelně patří i výstavba příbytků, v rozšířeních jsme pak dostávali nové oblečení, mazlíčky, hybridní automobily a řadu dalšího.

Po The Sims FreePlay přichází hra The Sims Mobile, která dělá jménu značky skvělé jméno. Konečně se dočkáváme neosekané hratelnosti tak, jak ji miliony fanoušků milují. Přesně tohle jsme po The Sims 2 s designem The Sims 3 čekali. Šlo o první verzi, kde jsme mohli chodit po městě, navštěvovat knihovnu a bazén, chodit do různých sociálních prostorů nebo jít k nedalekému jezeru rybařit.

Dříve to bylo možné jen díky rozšířením. The Sims 3 nebyla zcela otevřená hra. Nastoupením do automobilu jste se teleportovali mezi jednotlivými destinacemi. V mobilní verzi je to stejné – můžete chodit do práce, za zábavou, zvát své sousedy na party. Nechybí ale ani několik z novinek z The Sims 4. Ve hře získáváte body zkušeností a plníte výzvy, abyste se dostávali na nová místa, případně měli možnost nakoupit nové druhy nábytku.

Hra je tak skutečně plnohodnotná, vůbec jsme během hraní necítili, že by si vývojáři zvolili nejjednodušší možnou cestu. Jediná věc, jež se změnila, byl přechod na F2P model. Cože? Hra od EA, která by obsahovala jen mikrotransakce?

Zvoleného modelu se ale vůbec bát nemusíte, rozhodně vás hra nenutí do nakupování virtuální měny. Jestliže nechcete čekat, můžete si postup hrou urychlit, spíš než o nutnosti se však bavíme o jakési formě cheatování. V současnosti nejsou dostupná žádná rozšíření, po setkání s The Sims Mobile v ně však doufáme.

The Sims Mobile můžeme doporučit všem, kdo někdy The Sims vyzkoušeli. Hra je zdarma a nezklame vás. Nebojte se tedy, vezměte do ruky svůj iPhone či iPad a vyzkoušejte si je také.

Stahujte The Sims Mobile z App Storu – iPhone, iPad – Zdarma, obsahuje mikrotransakce

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.