imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Tim Cook: Apple Watch jsou prvními chytrými hodinkami


V exkluzivním interview s Rickem Tetzelim se Tim Cook zabývá širokou škálou témat od převzetí vedení Applu od Steva Jobse až po nejnovější produkt Apple, Apple Watch.

Cook o nich mluví jako o zcela novém produktu po smartphonu a tabletu, čímž zvyšuje i jejich použitelnost, což otevírá vývojářům zcela nové obzory. Nezapomněl samozřejmě zmínit i konkurenční společnosti vyrábějící chytré hodinky, které podle něj nemají ten správný cit pro detail, což má za následek horší a uživatelsky náročnější produkty na používání. Souhlasíte?

Připomíná, že nebyli první, kdo představil MP3 přehrávač, telefon nebo tablet a přesto byli se svými produkty úspěšní. A Cook je přesvědčen, že stejně tomu bude i u hodinek. Nejde o to vyrobit produkt jako první. Jdo o to vyrobit takový produkt, se kterým se lidé prostě ztotožní a přijmou jej za svůj. A tedy i Apple Watch jsou podle něj prvními moderními chytrými hodinkami, protože žádné jiné tyto ambice nemají.

prispevek2Cook dále uvádí, že největší přínos Jobsova působení je právě kultura, kteoru Steve vybudoval mezi odděleními. “Byl to nejlepší učitel, jakého jsem kdy měl,” dodává. Zmiňovaná kultura a celková spolupráce mezi sekcemi společnosti je prvek, který dokáže Apple stále držet krok nad konkurencí.

V případě otázky o možných “trhlinách” v stále se rozšiřujícím ekosystému zařízení a operačních systémů je Cook stále pevně přesvědčen, že společnost vždy bude usilovat o úspěch a spokojenost v tom, co dělá.

Není to tak, že by něco nebylo proveditelné. Jde jen o to, že jsme lidé a ti dělají občas chyby,” říká CEO. “Mým cílem není stát se nelidským, ale mám cíl nemít žádné chyby.” Tím Tim Cook naznačuje, že cestou k dokonalosti je zkoušení různých cest, čímž sice vznikají chyby, ale zároveň se ukazuje i odvaha společnosti. Při této snaze je podle něj zapotřebí mnoho obtížných rozhodnutí, která se konkurenční společnosti obávají udělat.

Každopádně tento rozhovor jednoznačně stojí za přečtení celý. Tim Cook v něm totiž vypráví také o stavbě nového sídla Apple Campus 2 i popisuje, jak využívá své Apple Watch.

A samozřejmě zmiňuje i absenci nenahraditelného Steva Jobse, o kterém hovoří pouze v dobrém. Dozvíte se například o kanceláři, která dříve patřila Stevovi a na otázku, zda by s ní něco neměl udělat, například si ji nechat pro sebe, hned odpověděl:

Jeho jméno by mělo být stále na těchto dveřích. Tak by to prostě mělo být. Přesně to pro mě Steve znamenal.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.