imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

mac mini

Tim Cook mluví o budoucnosti Macu mini


Od poslední modernizace nejlevnějšího, ale stále extrémně kvalitního počítače Applu uplynuly tři roky. Žádný facelift, nic. Fanoušci začínají být nervózní, nicméně je snad trochu potěší nedávno pronesená slova Tima Cooka.

Koncept Macu mini je pravděpodobně jedním z těch nejlepších, jaký kdy Apple vymyslel. Relativně levný produkt, který poskytuje kompletní uživatelské prostředí Macu v nádherném designu Applu. Je levný, protože balení neobsahuje myš, klávesnici ani monitor. Přesně to se nicméně některým uživatelům zamlouvalo, jelikož si mohli své periferie pořídit přesně podle svého gusta. Nemusíme tedy zdůrazňovat, že spousta lidí Mac mini zbožňuje a těší se na patřičnou modernizaci.

mac mini

Modernizaci, která v posledních třech letech ne a ne přijít. Navíc se nezměnila ani cenovka (oproti například Macu Pro). Koncept je to nicméně stále natolik dobrý, že spousta fanoušků věří, že se dříve či později nějakého vylepšení dočkají. Jeden z nich se dokonce na budoucnost produktu zeptal samotného Tima Cooka, který byl natolik zdvořilý a na odpověď si našel čas.

Jsem rád, že zbožňujete Mac mini. My ho zbožňujeme také. Naši zákazníci pro něj našli mnoho kreativních a zajímavých využití. Ačkoliv není správná doba na zveřejňování jakýchkoliv detailů, Mac mini bude rozhodně důležitou součástí naší produktové řady.

Toto prohlášení se dá pochopit různě. Pesimista by mohl tvrdit, že Mac mini zůstane v nabídce bez jakékoliv modernizace, akorát s nižší cenovkou. Optimistická verze zní, že se chystá něco, o čem nechce prozatím Tim Cook mluvit, ale co povznese Mac mini na vrchol produktové palety Applu.

mac mini

Podle nás je pravděpodobnější ta optimistická verze. A ne jen z toho důvodu, že by byl nový Mac mini úplně boží.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.