imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Tim Cook odhalil počet uživatelů, kteří letos používají bety jejich operačních systémů


Apple své nové systémy představil před téměř dvěma měsíci. Vývojářské bety se pak staly dostupné ve stejné době, veřejné pak o pár týdnů později. Během tohoto období se objevilo mnoho uživatelů, kteří se rozhodli novinky vyzkoušet. Kolik jich přesně bylo?

Pokud si dobře vzpomínáme, Apple nikdy v minulosti přesné číslo uživatelů beta verzí neuváděl. Je také pravdou, že veřejné bety tu nejsou tak dlouho. Abychom byli konkrétnější, první šanci měli uživatelé s iOS 8.3, konkrétně v roce 2015.

Od té doby bylo stahování beta verze pravidelnou výroční rutinou, alespoň tedy pro nás. Pořádně jsme si díky tomu mohli vyzkoušet novinky nadcházejícího podzimu. Nikdy jsme však neměli tušení, kolik lidí dělalo to samé. Včera však Tim Cook k příležitosti vyhlášení výsledků Q3 poodhalil toto číslo:

V červnu jsme uváděli extrémně úspěšnou vývojářskou konferenci, jež odkrývala značnou část změn, kterých se naše operační systémy na podzim dočkají, konkrétně iOS, macOS, watchOS a tvOS. Uživatelské a vývojářské ohlasy byly velice pozitivní a čtyři miliony z nich vyzkoušeli některý z našich programů beta verzí OS.

Přestože prohlášení mířilo na všechny systémy, můžeme předpokládat, že největší část zde zastupuje iOS 12. Upřímně řečeno nedokážeme ani říct, jestli jsou čtyři miliony více, nebo méně než naše předpoklady. Na jednu stranu jde o malý zlomek všech uživatelů, na druhou stranu se bavíme o „nespolehlivé“ verzi systému v experimentální fázi.

Nicméně teď už máme představu o konkrétních číslech, v dalších letech se bude dát krásně srovnávat.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.