imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Tim Cook promluvil o roli vzdělávání a otázkách soukromí


Po úterní přednášce se lídr Applu podělil o své osobní názory na roli společnosti ve vzdělávání a o tom, jak vidí aktuální skandál Facebooku.

Přestože za sebou máme teprve čtvrtinu roku, v technologickém světě se letos odehrála již řada zajímavých věcí. Zatímco Facebook řešil jeden z největších skandálů ve své historii, představoval Apple nové zařízení a služby zaměřené na vzdělávání. Tim Cook se v rozhovoru pro MSNBC a Recode k událostem vyjádřil také.

Soukromí a bezpečnost jsou pro Apple hlavními pilíři. Tim Cook se vyjádřil o tom, že nejdůležitější otázkou pro Apple v tuto chvíli je, zda Facebook případem Cambridge Analytica neporušil pravidla App Storu.

Dodal také, že bude Apple vždy dohlížet na databáze, které shromažďují informace o uživatelích. Podle něj totiž: „Mohou být zneužity proti naší demokracii. Mohou být zneužity i pro inzerci.“ Dodal rovněž, že není velkým fanouškem přísné disciplíny, ale v případě Facebooku jde o situaci, kde není jiná cesta.

Odpověděl i na otázku, co by v současné situaci Marka Zuckerberga dělal on:

Nikdy bych se do ní nedostal.

Dalším důležitým tématem je pro Apple i vzdělávání. Pochopitelně v něm vidí klíč pro další vývoj. Projekt odstartoval drobnými kroky, jako bylo představení Swift Playgrounds pro iPad či představení několika programovatelných robotů. Tyto systémy umožňovaly vytvořit reálný kód programu ve vizuálním prostředí. Téměř před rokem odstartoval i program Today at Apple, jenž poskytuje bezplatné lekce studentům a učitelům v Apple Storech.

Ukázalo se, že Swift je nejrychleji rostoucím programovacím jazykem a App Store má v kategorii Vzdělávání přes 200 tisíc aplikací. Podle Cooka je nejdůležitějším cílem pomoci dětem s programováním a ziskem schopnosti se celoživotně učit. Apple pak k tomu má poskytovat potřebné nástroje.

Chceme, aby děti byly tvůrci, ne pouze konzumenty.

Podle Cooka lidé tráví velkou část svého života hledáním jeho smyslu. Pokud by se mohl vrátit v čase, svému mladému já by řekl, že hlavní radost se skrývá právě v tom hledání. „Najít smysl, najít smys, najít smyl… pravdou je, že všichni mají stejný smysl… sloužit lidstvu.“

Dodal také, že hlavním mechanismem vzdělávání jsou učitelé. Mnoho lidí situaci nechápe správně. Učitelé mají své vlastní unikátní vlastnosti, jež není možné nahradit počítači. Skutečnou výzvou je posílení jejich kreativity při tvorbě jejich lekcí.

Zdroje: Cult of Mac, The Verge, 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.