imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tim Cook se v posledním rozhovoru zapotil


Stanice HBO v pořadu Axios odvysílala delší rozhovor s Timem Cookem. Ptali se přitom mnohem hlouběji, než jsou jen obvyklé obecné otázky.

V neděli se redaktoři Axiosu ptali Tima Cooka na různé otázky. Stejně jako obvykle se Tim Cook během konverzace držel politické korektnosti a čiré nudy.

Bavili se o genderové situaci kolem Silicon Valley, o regulacích, vládě i dalších politických tématech. Přesunuli se i ke klasice, že „ochrana dat je hlavním cílem“.

Redaktoři se však nespokojili s klasickými odpověďmi Tima Cooka a zeptali se i na velice citlivou otázku.

Zeptali se, proč je spokojený s tím, že firma od Googlu bere miliardy dolarů za to, aby byl nativním vyhledávačem v produktech Applu.

Wow. Na jednu stranu v sobě otázka zahrnuje fakt, že podle vyjádření Applu není Google tím nejlepším pro svěřování uživatelských dat. Na druhou stranu však Goolge Applu platí ročně kolem 9 miliard dolarů za to, aby byl jeho vyhledávač základní volbou v iOS.

Nicméně, než se nějak více rozjedou naše představy, Tim Cook má pro každou příležitost připravenou reakci:

Myslím, že jde o nejlepší vyhledávač. Podívejte se, co jsme dokázali s integrovanou ochranou. Máme tu bezpečné prohlížení, inteligentní prevenci před trackery. Chceme uživateli nabídnout co nejlepší pomoc po celý den. Nejde o perfektní produkt – rád bych tohle řekl jako první – ale jde o skutečně užitečného pomocníka.

Pokud by všechny rozhovory s Timem Cookem obsahovaly podobné otázky, možná by se je zase vyplatilo sledovat.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.