imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

timing 2.0

Timing 2.0: k čemu všemu používáte svůj Mac?


Freelanceři a milovníci statistik pozor! Představujeme vám aplikaci, která umí automaticky zaznamenávat všechnu vaši aktivitu a čas strávený u počítače. Vytvořit přesnou fakturu nebylo nikdy jednodušší.

Ačkoliv už nejsem freelancer, má láska k číslům je nesmrtelná. Když jsem tedy narazil na Timing 2, okamžitě jsem věděl, že to je ta pravá aplikace pro mě. A měl jsem pravdu. Timing zaznamenal doslova vše. Aplikace zaznamenává data přesněji než jakýkoliv pracovník statistického úřadu.

Základní předpoklad je prostý: na svém počítači provádíte celou řadu úkolů, zejména jako freelancer placený od hodiny. Zjistit, kolik přesně času jste nad jednotlivým úkolem strávili, není nic jednoduchého. Kdo by si pamatoval všechny ty pročtené stránky, kdy přesně jste začali na úkolu pracovat a kolikrát jste si dali pauzu, abyste si mohli zkontrolovat Facebook?

Na App Storu naleznete spoustu aplikací, které sledují vaši aktivitu, většinou se ale jedná v podstatě o stopky s několika málo funkcemi navíc. Timing 2 je naprosto jiná liga. Po krátké kalibraci pracuje naprosto automaticky a je více než přesný.

Bez zabíhání do zbytečných detailů si vysvětlíme, jak aplikace funguje. Po prvním spuštění se integruje do vrchního menu baru a na pozadí začne zaznamenávat veškerou aktivitu. Dle vlastních zkušeností doporučuji nechat aplikaci pár dní běžet, ať stihne posbírat dostatek informací.

timing 2.0

V aplikaci uvidíte pod záložkou Overview spoustu statistik a grafů. Zjistíte, jak dlouho jste počítač používali, během jakých dní jste byli nejaktivnější, jak produktivní jste byli, v jaké části dne jste nejproduktivnější, jaké dodatečné aktivity jste prováděli a jaké aplikace používáte a jak dlouho. V podstatě vše.

Kdyby vám to nestačilo, v kartách Review a Details naleznete další informace. Například jak dlouho jste brouzdali po různých webových stránkách, sledovali seriály nebo čemu jste se věnovali v dané aplikaci. Já jsem například psal 1 minutu a 49 sekund e-mail. Hotový ráj pro milovníky statistik.

timing 2.0

Pokud byste ovšem chtěli ještě přesnější detaily, musíte věnovat trochu času kalibraci aplikace. Její algoritmus je sice chytrý, Timing 2 ovšem potřebuje s několika aplikacemi pomoc. Nicméně stačí pár kliknutí a můžete si přidat i složitá pravidla.

Zvyknout si na rozhraní Timing 2 může chvíli trvat, jelikož nabízí hromadu možností. Do začátku vám ale pomůže detailní nápověda, která vás všemi informacemi provede.

timing 2.0

Po kalibraci vám bude stačit si vytvořit listy o vašem výkonu. S tím vám pomůže záložka Reports, na které můžete mít spoustu různých formátů pro provedenou práci během dne, týdne a měsíce. Po nejnovější aktualizaci můžete svou práci synchronizovat na různých počítačích a díky tomu můžete přesně zaznamenávat svou práci na zařízeních doma i v práci.

Cenovka začíná na 29 dolarech, k dispozici jsou ale i další balíčky nabízející pokročilé funkce. Ke svému nákupu obdržíte 12 měsíců aktualizací zdarma. Ačkoliv je cena za poskytnuté funkce naprosto přiměřená, pro pouhé hraní může být poněkud vysoká. Doporučujeme tedy spíše profesionálům a freelancerům.

timing 2.0

Pokud byste samozřejmě rádi znali do detailu využití svého počítače, nákupem neprohloupí ani běžní uživatelé. Docela mě překvapilo, že jsem přes víkend na YouTube strávil 5-6 hodin, aniž by mi to nějak přišlo…

Aplikaci si můžete stáhnout ze stránek vývojáře a nechybí ani nabídka trial verze zdarma.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.