imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Touch ID přímo v displeji iPhonů nebude


Přestože Apple myšlenku vyloženě nezavrhnul, náš oblíbený informátor o zákulisním dění Applu tvrdí, že se letos čtečky otisků prstů zabudované přímo do displeje iPhonů nedočkáme.

Ming-Chi Kuo opět promluvil k médiím, tentokrát informoval o dlouho zapomenutém tématu. Tvrdí, že inženýři z Cupertina zatím myšlenku úplně nezavrhli, do displeje však Touch ID zatím neintegrují. Nejde o nic překvapivého, než zmínil, že půjde o jeden z hlavních taháků konkurence pro další roky.

Kuo ví, že stále vyvíjené Face ID se pro Apple stalo natolik úspěšným, že se implementace žádné jiné technologie v iPhone Xs nedočkáme. V lednu šlo jen o prototyp, během léta však dali ve Vivo k vyzkoušení reálné demo. Nevíme, jak přesná identifikace v porovnání s Touch ID bude, ale technologie existuje.

Nevíme, jestli Apple v zákulisí něco podobného také neplánuje, letos se však určitě nedočkáme. Face ID je zcela unikátním řešením a Apple je v něm minimálně o dva roky napřed oproti zbytku trhu. A vypadá to, že šlo o trefu do černého. Uživatelé Face ID milují, výrobci zařízení s Androidem však stále dávají přednost čtečce otisků prstů.

Analytik se spolehlivými zdroji mezi dodavateli tvrdí, že by Samsung mohl čtečku na modelech pro příští rok ukrýt přímo do displeje. Musí se s něčím ukázat, jelikož jejich rozpoznávání obličejů pro Galaxy S9 a Note 9 jsou proti řešení od Applu jen hračkou pro děti.

Naštěstí se však po letech souznění trh konečně trochu odděluje, každý sází na jiné technologie. To by v důsledku mohlo přinést větší konkurenci a nakonec na tom opět vyděláme my, uživatelé.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!