imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Tradiční londýnské telefonní budky se přebarvují do zelena


Stejně jako dvoupatrové autobusy nebo černé taxíky, patří k londýnským ulicím také červené telefonní budky. Jejich počet se v ulicích anglické metropole v posledných letech stále zmenšuje. Je to důkaz toho, že mobilní technologie nahrazuje tento již dosluhující zdroj komunikace. Jednoduše řečeno telefonní budky již v jednadvacátém století nemají takové využití jako dříve.

Díky iniciativě několika organizací a firem se některé z nich proměnily na bezplatné wifi hot spoty. Zelené budky, opatřené solárním panelem slouží nejen londýňanům, ale především cizincům ke spojení s domovem.  Solarboxy, jak se budkám říká, již několik měsíců slouží lidem k připojení pomocí jejich smartphonů. Další funkcí je možnost dobití baterií svých zařízení.

Budky nejsou zelené jen díky nátěru. Na jejich střeše se nachází 86 centimetrů velký solární panel. Uvnitř se kromě napájecích konektorů nachází lcd obrazovka, na které během nabíjení uživatel budky sleduje reklamní spoty. Solarboxy mají omezenou otevírací dobu. Logicky je jejich provoz odvozen od slunečního svitu. Solarbox začíná fungovat vždy od pů šesté ranní, končí zase půl hodiny před půlnocí. Využívat ho je možno 365 dní v roce a lze v něm nabít až sto telefonů za den. Za deset minut nabíjení je schopen dodat dvacet procent kapacity baterie. Ideální pokud potřebujete doplnit extra šťávu během návštěvy Londýna.

Zdroj: engadget
Fotografie: Huff post

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.