imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tři užitečné tipy pro macOS


Dnešní tipy mohou být vhodné i pro zkušené uživatele macOS.

V macOS naleznete spoustu skrytých funkcí. Narazit ale můžete také na řadu easter eggů, stejně jako v iOS. Nyní ale přejdeme k třem rychlým tipům, které možná neznáte.

Pohybujte kurzorem pomocí klávesnice

V menu System Preferences > Accessibility > Mouse & Trackpad povolte Enable Mouse Keys. Díky tomu budete moci pohybovat kurzorem pomocí numpadu nebo písmen na klávesnici.

Pohyb

  • numpad: 7, 8, 9, 4, 6, 1, 2, 3
  • klávesnice: ý(7), á(8), í(9), U, O, J, K, L

Levé kliknutí

  • I nebo 5 na numpadu

Podržení levého tlačítka myši

  • podržte M nebo 0 na numpadu

Pro uvolnění kliknutí

  • zmáčkněte . (čárka/tečka)

Nastavení jasu displeje a hlasitosti

Jas a hlasitost můžete na svém počítači nastavit pomocí speciálních kláves v horní části klávesnice nebo Touch Baru. Máte možnost volit z 16 úrovní. Ale…

Podržte klávesy Shift + Option a dostanete se až na 64 různých úrovní.

Rychlý přístup k nastavení displeje a zvuku

Pro rychlý přístup k těmto nastavením nemusíte chodit přes System Preferences. Stačí podržet klávesu Option a zmáčknout Volume Up/Volume Down nebo Brightness Up/Brightness Down a do daného menu se dostanete ihned.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.