imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Tři užitečné tipy pro macOS


Dnešní tipy mohou být vhodné i pro zkušené uživatele macOS.

V macOS naleznete spoustu skrytých funkcí. Narazit ale můžete také na řadu easter eggů, stejně jako v iOS. Nyní ale přejdeme k třem rychlým tipům, které možná neznáte.

Pohybujte kurzorem pomocí klávesnice

V menu System Preferences > Accessibility > Mouse & Trackpad povolte Enable Mouse Keys. Díky tomu budete moci pohybovat kurzorem pomocí numpadu nebo písmen na klávesnici.

Pohyb

  • numpad: 7, 8, 9, 4, 6, 1, 2, 3
  • klávesnice: ý(7), á(8), í(9), U, O, J, K, L

Levé kliknutí

  • I nebo 5 na numpadu

Podržení levého tlačítka myši

  • podržte M nebo 0 na numpadu

Pro uvolnění kliknutí

  • zmáčkněte . (čárka/tečka)

Nastavení jasu displeje a hlasitosti

Jas a hlasitost můžete na svém počítači nastavit pomocí speciálních kláves v horní části klávesnice nebo Touch Baru. Máte možnost volit z 16 úrovní. Ale…

Podržte klávesy Shift + Option a dostanete se až na 64 různých úrovní.

Rychlý přístup k nastavení displeje a zvuku

Pro rychlý přístup k těmto nastavením nemusíte chodit přes System Preferences. Stačí podržet klávesu Option a zmáčknout Volume Up/Volume Down nebo Brightness Up/Brightness Down a do daného menu se dostanete ihned.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.