imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Tři věci, které byste měli vědět o nové Apple Pencil


Apple v rámci říjnové Keynote odhalil další generaci Apple Pencil. Ta přináší několik důležitých novinek. V článku si ovšem představíme tři nové vlastnosti, o kterých se ještě nemluvilo.

Po uveřejnění jsme vás ihned informovali o nových funkcích Apple Pencil 2. Už jen kvůli v té době veřejným novinkám se jednalo o skvělé vylepšení. Nyní jsme se ale dozvěděli o dalších třech informacích, na které byste měli při nákupu myslet.

  1. Oproti původní Apple Pencil neobsahuje balení nové generace náhradní hroty. Ano, hrot je gumový a může se ošoupat. V takovém případě musí být vyměněn. S první generací byl náhradní hrot součástí balení, nyní tomu tak nebude.
  2. Jednou z nejdůležitějších funkcí nové generace je možnost ji nabíjet bezdrátově při magnetickém připojení k iPadu Pro. S bezdrátovým nabíjením se dá předpokládat také podpora nabíječek Qi, ty ovšem fungovat nebudou.
  3. Podle interních informací nemusí být první spárování s iPadem v některých případech tak rychlé. Naštěstí to nebude žádný problém, a pokud bude nově zakoupená Apple Pencil nečinná, problém se po pár minutách sám vyřeší.

Důvod tohoto problému je jednoduchý. Když se k sobě iPad Pro a Apple Pencil připojí a tablet má možnost se připojit k internetu, stáhne se do iPadu aktualizace, která bude poté přenesena přes Bluetooth do Apple Pencil. Po stažení bude opět fungovat naprosto plynule.

Jakmile necháte tužku na dobu alespoň 60 sekund ležet, nainstaluje stáhnutou aktualizaci. Tento proces zabere zhruba 2 minuty. Během instalace se bude Apple Pencil chovat jako běžná tužka bez podpory dotykových displejů. Po dokončení instalace bude opět vše fungovat tak jak má.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!