imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Tři způsoby, jak doručovat oznámení na vašich Apple Watch potichu


I když vás vaše hodinky Apple Watch provází v dobré i ve zlém, jsou situace, kdy nechcete, aby vám oznámení neustále bzučela na zápěstí. Naštěstí si můžete velmi jednoduše a rychle přizpůsobit oznámení tak, aby byla doručována potichu.

Jednou z mnoha výhod Apple Watch je skutečnost, že si je lze velmi snadno přizpůsobit na míru. Vezměte si například oznámení. Je nepochybně skvělé být vždy v obraze a nikdy nic nepromeškat. V některých situacích, jako je třeba pracovní schůzka, rande nebo přednáška, si ale nepřejete, aby vás vaše inteligentní hodinky upozorňovaly na každou drobnost, co se právě odehrála někde v nedozírných končinách internetu. 

Pokud je váš strach, že něco propásnete, příliš velký a oznámení úplně vypnout nepřichází v úvahu, máme pro vás ještě jedno, méně drastické řešení. Od operačního systému watchOS 5 vám mohou být oznámení z aplikací doručena potichu. Oznámení pak putují přímo do Oznamovacího centra na vašich Apple Watch a na iPhonu bez toho, aby se objevila na displeji hodinek nebo vydala zvuk.

Jak doručovat oznámení na Apple Watch potichu

Oznámení Apple Watch zrcadlí nastavení iPhonu. Pokud chcete, aby hodinky a telefon používaly různá nastavení oznámení, musíte v aplikaci Watch na iPhonu v nastaveních oznámení vybrat možnost Vlastní místo Zrcadlit můj iPhone. Pokud chcete doručování oznámení upravit podle aktuálních potřeb, můžete tak udělat třemi různými způsoby: okamžitým doladěním, v Oznamovacím centru nebo v nastaveních spárovaného iPhonu. 

1. Pomocí funkce okamžitého doladění

Pokud si chcete upravit doručování oznámení za pochodu, můžete použít funkci okamžitého doladění. Když na vaše Apple Watch dorazí oznámení:

 1. přejeďte přes něj prstem doleva nebo stlačte pevněji pomocí Force Touch;
 2. klepněte na ikonku „…“;
 3. vyberte si z možností: 
 • Doručovat potichu – oznámení pro tuto aplikaci se pro Apple Watch i iPhone přenesou přímo do Oznamovacího centra – nebudou se zobrazovat se zvukem nebo haptickou výstrahou;  
 • Vypnout na Apple Watch – aplikace nebude odesílat žádná oznámení na vaše hodinky.

Výběrem možnosti Doručovat potichu zastavíte záplavu otravných oznámení, ale nadále se na ně budete moct podívat v Oznamovacím centru na svých hodinkách nebo na iPhonu. Pamatujte, výběr bude platit i pro oznámení na iPhonu, pokud nejde o aplikace, které podporují přímé doručení do Oznamovacího centra. Pro tyto aplikace si můžete nastavit způsoby doručení oznámení pro každé zařízení zvlášť.

2. V Oznamovacím centru

Pokud chcete změnit nastavení oznámení přímo v Oznamovacím centru:

 1. přejeďte přes ciferník směrem dolů a zobrazte tak Ovládací centrum. Pokud právě používáte některou z aplikací, Oznamovací centrum zobrazíte tak, že podržíte prst u horního okraje obrazovky a přejedete dolů;
 2. přejeďte přes oznámení nebo skupinu oznámení prstem doleva;
 3. klepněte na ikonku „…“;
 4. zvolte Doručovat potichu.

3. Přizpůsobením nastavení oznámení

U některých nativních aplikací je možné přizpůsobit zobrazení oznámení a vybrat si doručení přímo do Oznamovacího centra Apple Watch. Aplikace, které podporují přímé doručení do Oznamovacího centra, jsou: Aktivita, Dýchání, Kalendář, Mail, Zprávy, Podcasty, Připomínky, Vysílačka a Wallet.

Pokud chcete přizpůsobit oznámení na svých Apple Watch:

 1. otevřete aplikaci Watch na spárovaném iPhonu;
 2. vyberte Moje hodiny > Oznámení;
 3. klepněte na danou aplikaci, pak na možnost Vlastní a vyberte jednu z těchto možností:
 • Povolit oznámení aplikace bude odesílat oznámení do Oznamovacího centra a upozorní vás na ně; 
 • Oznámení jsou vypnutá – aplikace nebude posílat žádná oznámení;
 • Poslat do Oznamovacího centra – oznámení budou posílána přímo do Oznamovacího centra bez toho, aby se zobrazovala na displeji, a bez haptické výstrahy.

Jak být znova upozorněni na oznámení?

Toto byly tři jednoduché způsoby, jak doručovat oznámení potichu. Co když ale schůzka nebo přednáška skončily a vy zase chcete vidět nebo slyšet oznámení o aktivitě ve všech nebo jen v některých aplikacích? K upozornění na oznámení se vrátíte jednoduše:

 1. otevřete Oznamovací centrum na svých Apple Watch;
 2. přejeďte prstem doleva přes oznámení nebo jej stlačte pevněji pomocí Force Touch;
 3. vyberte „…“;
 4. zvolte možnost Poutat pozornost.

K upozornění na doručení oznámení se můžete vrátit i bez otevírání Oznamovacího centra jednoduše přímo z oznámení, když dorazí, pomocí metody okamžitého doladění. Je to ještě rychlejší a snazší.

 

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.