imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

TripMode: šetřete mobilní data při sdílení osobního hotspotu


Pokud často sdílíte svá mobilní data například se svým laptopem, ale obáváte se, že vám je všechna vyždímá, tato aplikace vám přijde vhod.

Kontinuita je základem ekosystému Applu. Pod tímto kódovým označením pak nalezneme spoustu triků jako Handoff, Universal clipboard nebo Continuity Camera. A samozřejmě ze všech nejoblíbenější Instant Hotspot.

Instant Hotspot je skvělá funkce, která pozná, kdy jsou váš MacBook a iPhone blízko sebe a díky jednomu kliknutí můžete sdílet mobilní data ze svého telefonu se svým MacBookem.

Vše funguje rychle a efektivně, ačkoliv data nelze nijak regulovat. Nemůžete povolit maximální spotřebu dat pro svůj počítač, přístup aplikacím k internetu atd. Snadno tak může nastat následující situace:

Spotify stahuje nový offline playlist, macOS začne stahovat na pozadí novou aktualizaci, a dokonce se začnou synchronizovat vaše fotografie.

Takto lze snadno vyčerpat i velké datové balíčky, přičemž původně jste chtěli otevřít jedinou webovou stránku.

Přesně proto si dnes představíme TripMode. Ten automaticky detekuje, když se s počítačem připojíte na váš osobní hotpost a blokuje přístup k internetu všem programům, kterým jste to nepovolili.

Vytvořit si můžete také různé profily nebo nastavit pravidelnou aktivaci. Kliknutím na ikonu integrovanou do menu baru pak zjistíte, kolik vám ještě zbývá mobilních dat.

TripMode se vám může hodit také v případě připojení k pomalé wifi síti, kterou nebudete chtít dále zpomalovat stahováním na pozadí.

Aplikace je dostupná pro Windows a Mac za 7,99 dolarů a zajisté se vám vyplatí spíš, než neustále dokupovat další a další nevýhodné balíčky. Pokud máte Setapp předplatné, můžete si ji z aplikace stáhnout zdarma.

Kolik mobilních dat využijete měsíčně vy?

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.