imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Tuto Apple Pencil budete chtít, i když nemáte iPad


Nedávno byl Applu schválen nový patent. Jde přitom o něco úchvatného, co přináší skvělou budoucnost pro oblíbenou Apple Pencil.

Od doby, kdy v listopadu 2015 byla vedle iPadu Pro představena i Apple Pencil, se dál s touto periférií nic moc nedělo. Pochopitelně není snadné přinášet nějaké zásadní updaty u digitální „tužky“. Vypadá to však, že se třem vývojářům z Applu podařilo kompletně změnit základní koncept Apple Pencil tak, aby se stala plnohodnotnou součástí ekosystému.

V lednu byl Americkým patentovým úřadem schválen nový patent (číslo 62/363.172), zde je pak jeho oficiální název:

Vytváření obsahu za použití elektronického vstupního zařízení na neelektronických površích

Je to trochu zamotané, ale každý hned chápe, o co půjde. Apple Pencil by nemuselo být možné používat jen na displeji iPadu Pro, ale i na dalších površích, které budou dostatečně rovné a hladké. Zároveň by to tužce umožnilo fungovat zcela bez dalších konkrétních zařízení. Bylo by jedno, jestli ji máte připojenou k iPadu nebo třeba iMacu, Apple Pencil by fungovala se vším. Z příslušenství by se tak stalo stejně univerzální zařízení, jaký jsou třeba AirPods.

Objevuje se však otázka, jak by byly pohyby tužkou zaznamenávány. Vývojáři nabízejí několik možností – pohybový senzor, kamerka nebo elektromagnetické či zvukové triangulační schéma. Díky tomu by nebyl potřeba ani speciální povrch na psaní. Stačilo by hýbat tužkou ve vzduchu, zachycoval by se jen pohyb. Pokud bychom ke všemu připojili ještě možnosti AR, univerzálnost využití Apple Pencil by se ještě dále rozšířila třeba na 3D plánování.

Stejně jako u všech dalších patentů však musíme připojit, že si nemůžeme být jisti skutečným nasazením do provozu. Jestliže bychom se však podobné Apple Pencil dočkali, šlo by o zásadní krok kupředu. Pro příslušenství by se pak díky univerzálnosti využití značně rozrostl okruh potenciálních zákazníků.

Zdroj: AppleInsider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.