imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Uhádnete, který z produktů Applu je nejpopulárnější?


Jedna americká společnost nedávno provedla průzkum toho, který z produktů Applu je v jistém americkém obchodním řetězci nejžádanější ze všech. Nejde přitom o zařízení, které by nás napadlo na první dobrou…

Fakt, že Apple v roce 2016 z iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus odebral sto let používaný 3,5mm jack, zapříčinil nevídané změny v nabídce mobilních zařízení. Mnoho dalších výrobců tento krok následovalo a připojilo se k něčemu, co se na první pohled zdálo velice radikální. Tehdy představené AirPods se přitom staly předvojem budoucnosti.

Dalším průvodním jevem změny se stala i velmi logická věc:

nejžádanějším produktem Applu se staly adaptéry.

Alespoň to vyplynulo z průzkumu Ceros, jenž spolupracoval s několika obchody konkrétního obchodního řetězce, který prodává i produkty Applu. Největší popularita přitom neznamená, že by šlo o nejoblíbenější produkty pouze mezi příslušenstvím, ale v kompletní nabídce americké firmy. Jde o žádanější kusy, než jsou třeba iPhony nebo iPady.

Je nutné dodat, že prodeje iPhonů se počítají pro každou barvu zvlášť, což šetření trochu znepřehlednilo – proto se ani neobjevují na grafu níže. Na druhou stranu je zajímavé sledovat, že na první příčku mezi zařízeními se za poslední kvartál usadily AirPods. Celkově však adaptéry vedou.

Jde o zvláštní situaci. Apple má i nemá pravdu zároveň. Je vidět, že se lidé neradi vzdávají zavedených konektorů, zároveň trh začínají přebírat bezdrátová zařízení, jako jsou AirPods.

Poznámka: Jde pochopitelně o čísla pouze z jednoho řetězce. Pokud bychom se podívali na celosvětové výsledky, čísla by se mohla zásadně lišit.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.