imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Ukaž mi svou plochu, a já ti řeknu, kdo jsi!


Pojďme si na Nový rok dát trochu té inspirace. Ukažte nám, jak vypadá plocha na vašem zařízení!

Jestli jste se před chvíli probudili s pořádně bolavou hlavou, bude dnešek patřit regeneraci v posteli a dalšímu polehávání. Nebylo by překvapením, pokud by někdo jako vstup do nového roku dokázal pouze vytáhnout čisté povlečení. Možná ale budeme mít dost síly na to, abychom trochu přeorganizovali naše počítače.

Nový rok obvykle využívám k pročištění všech zákoutí svého stroje – odstraňuji zbytečné soubory, zbývající pak organizuji do složek. Obvykle opět začnu přemýšlet o tagování a podobném. Stejně tak si na svůj počítač hodím nové pozadí plochy, případně změním sadu ikonek u Docku. Nový rok, nový já, nový Mac!

Hlavním cílem dnešního textu je to, abyste se s námi podělili o to, jak vypadá vaše plocha. Chceme vidět, jaký wallpaper používáte, které programy máte v Docku a další drobnosti, jež se mohou ostatním hodit. Můžete zde najít inspiraci. Tady je třeba moje plocha:

Tak to je ona. Má nová oblíbená aplikace HiddenMe pomáhá, abych na své ploše zahnal veškerý chaos. Trochu neobvyklá může být narůžovělá barva mého wallpaperu. Sedí ale perfektně k modrým složkám a tmavým barvám v Dark Modu. U pozadí je pro mě klíčové, aby měl jednu hlavní barvu, a neměl mnoho neorganizovaných tvarů.

Ikonky ve svém Docku jsem změnil za trochu zaoblenější, po podobné sadě ikonek jsme se díval už delší dobu. Když dojde na aplikace, které používám, dávám přednost nativnímu řešení: Safari, Kalendář, Pages, iMessage. Vše mám pěkně pohromadě. Používám program Things 3, jenž mi sedí mnohem více než veškeré alternativy. Na editaci fotek používám Photoshop. Zkoušel jsem několikrát Affinity, ale neměl jsem dost trpělivosti, abych se vše přeučil.

Slack slouží jako hlavní nástroj pro komunikaci v práci, takže jej mám mezi často používanými, i když mi stoprocentně nevyhovuje. Stejně tak Twitter a Tweetbot slouží pouze k nejjednoduššímu a nejrychlejšímu získávání informací ze světa Applu. Spotify asi není potřeba představovat, vedle pak torrentový klient Transmission – pochopitelně pouze ke stahování legálně přístupného obsahu. Řadu zakončují složka stažených souborů a Koš.

To je o mně vše. Jak vypadá vaše plocha na začátku roku 2019?

Přejeme vám do nového roku vše nejlepší a věříme, že nám zachováte přízeň i v roce 2019!

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.