imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Umělá inteligence nám začala kazit oblíbenou hříčku


Znáte hru Kde je Waldo? Jste v této hře dobří? Nebuďte zklamaní, ale na světě vždy bude robot, který je v tom lepší než vy…

Dobře, stroje lépe zvládnou šachy. Dobře, i v Go jsou lepší. S tím bychom se dokázali srovnat. Pomalu si zvykáme i na to, že časem nahradí řadu našich pracovních míst. Když nám ale lezou do zelí při řešení zábavných hříček, to už je moc.

Znáte hru Kde je Waldo? Pokud ne, představíme vám ji. Jde o hru s velkým obrázkem plným lidí. Jsou tu stovky lidí. Jeden z nich je Waldo, chlapec v červeno-bílém pruhovaném oblečení. No a vy ho máte v davu najít. To je vše. Vidíte? Nejde o nic velkého – proč by nám chtěl někdo tuto jednoduchou hříčku kazit?

Bavte se!

Pro ty zlotřilé roboty však neexistuje hranice. Existuje uArm Swift Pro hračka ovládaná Raspberry Pi, která má v sobě i Vision Camera Kit a mozek AutoML Vision od Googlu. A ať to vypadá sebevíc hloupě, je přístroj lepší v hledání Walda, než jak vy kdy budete. Robot pracuje s 95% přesností, takže rozhodně nemůžeme říct, že by Walda trefil náhodou.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=-i7HMPpxB-Y

Je to devastující. Co bude dál?

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.