imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Umění a technologie: AirPods = Svoboda


Někteří to rádi horké a někteří bezdrátové. Ale jedna věc je jistá, že AirPods nemůžete jinak než zbožňovat. Není divu, že se staly králem nositelného příslušenství Applu. Jsou jednoduché a univerzální, snadno se stanou vaším oblíbeným doplňkem.

O všestrannosti se mluví i v rozhovoru s Hope Boykin, známou americkou současnou tanečnicí, který se do AirPods zamilovala na první poslech. Jako tanečníce-choreografka má s hudbou a také s AirPods opravdu zvláštní vztah.

Hope Boykin je podle svých slov tvůrkyní, učitelkou, hybatelkou a motivátorkou. Tanec vyučuje a považuje jej za jedinečné sebevyjádření, které jí umožňuje vyjádřit svou extrémní motivační sílu. A je také trochu techie.

Sama se prohlásila za early adopter, vždy má to nejnovější zařízení. V roce 2016 vytvořila strategii pro své kolegy, kteří jí koupili zbrusu nové AirPods, zatímco cestovala po celém světě.

Věděla jsem, že se s nimi všechno změní – říká Boykin.

AirPods využívá v mnoha oblastech svého života. Boykin se dokonce spoléhá nas své AirPods, aby izolovala od světa během masáží, uzavřela se do bubliny, ve které zůstala po celou dobu, z masážní stolu přes cestu metrem až do svého domova. Mohli bychom říci, že je jen průměrný uživatel, ale pro tanečnici-choreografku jsou bezdrátová sluchátka profesionálním inspiračním nástrojem.

Co se však stane, když se taková charismatická osoba na vrchol kariéry zraní? Hope Boykin je v oboru od 26 let, začala tančit ve věku 3 let, choreografie vytváří od svých 4 let a svou první dohodu podepsala s Alvin Ailey American Dance Theater (AAADT) před 19 lety.

Minulý prosinec musela čelit svému největšímu strachu: kvůli zranění kotníku potřebovala rehabilitaci. Během zotavování získala mnoho různorodých zkušeností: začala pracovat na volné noze pro divadla a učí stipendisty Ailey School.

Její poslední projekt zahrnoval vytvoření choreografie pro „Rise Up“, píseň soulové zpěvačky Andry Day. Během příprav na AirPods nezapomněla, Andreaovu melodii poslouchala celý den a noc s párem sluchátek.

V metru, při odchodu z domu, při příchodu domů. Když víte, kdy přijde každý její vdech nebo výdech, pak to můžete vyjádřit v pohybu. Je potřeba se do hudby ponořit.

Ačkoliv technologie a tanec vypadají jako protiklady, technologie dává zážitkům novou úroveň. Pomáhá studentům pochopit, co to znamená svoboda pohybu. Pro Boykin znamená technologie svobodu, kterou dokáže vyjádřit tancem.

A toto může být tajemství AirPods. Bez ohledu na to, co děláte, mohou být vždy s vámi. Nevypadávají z vašich uší nevypadá, nemusíte je každou minutu upravovat. Jenom je nosíte jako věčnou část svého těla. I když víte, že jsou ve vašich uších, jste volní. Bez ohledu na to, jaké je vaše povolání. Ačkoli pohled Hope Boykin je někdy příliš růžový, většina vlastníků AirPods o nich uvažuje podobně.

Zdroj: Apple Newsroom

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!