imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Umění autismu – Digitální umění s iPadem Pro a Apple Pencil


Apple ve spolupráci s neziskovou organizací Art of Autism vytvořil speciální program, který umělcům umožní vyzkoušet si, co jsou schopni vytvořit pomocí iPadu Pro a Apple Pencil.

Autismus (patří mezi poruchy autistického spektra) je komplexní neurobehaviorální stav, který je charakteristický abnormální sociální interakcí, opakujícími se vzorci chování a narušenými komunikačními schopnostmi. Bohužel neexistuje žádná léčba, ale terapie by však mohla výrazně zlepšit kvalitu života postižených.

Cílem mezinárodní organizace The Art of Autism (Umění autismu) je inspirovat postižené autismem k umělecké činnosti. Pro umělce je mentorem, pomáhá jim publikovat a prodávat jejich díla. Letos u příležitosti Národního měsíce pro povědomí o autismu v USA (koná se v dubnu) zahájili spolupráci s Applem a pozvali umělce s autismem, aby vyzkoušeli kombinaci iPadu Pro a Apple Pencil.

Kromě toho, že maluje, Angela Weddleová (34) z New Orleans vyučuje umění a také si vyzkoušela žánr stand-up komedie. Měla možnost pracovat s prvním iPadem Pro, takže používání tabletu pro ni nebylo nic nového. Citlivost Apple Pencil je podle ní velmi působivá. A protože tráví většinu svého času na invalidním vozíku, opravdu si vážila toho, že s sebou nemusí nosit veškeré vybavení pro malování. Řekla také, že jí Apple Pencil pomohla vytvořit nejpřesnější verzi vize, kterou měla na mysli.

Ronaldo Byrd z New Jersey State většinou fotografuje lidi, protože jeho oblíbeným tématem je zobrazování kulturně odlišných firem. Jeho zážitek z digitálního světa se předtím, než vyzkoušel iPad, odehrával pouze na počítači. Po použití tabletu a stylusu všem doporučil, aby se také odvážili uskutečnit své nejdivočejší sny.

Pro Kimberly Gerry-Tuckerovou z Connecticutu je umění nejlepším terapeutickým způsobem komunikace se světem. Nikdy neměla iPad, ale digitální umění považuje za zábavné. Technologie jí umožnila vytvořit pokročilé úrovně umění a pomocí tohoto „vizuálního studia“ se pro ni otevřely nové světy tvorby.

Teenager Jalyn Weston bere umění opravdu vážně, dokonce uspořádal vlastní výstavu ve svém domě v Sweetwater, Tennessee, když mu bylo 13 let. Ačkoli iPad už dříve používal, nikdy na něm nezkoušel malovat. Zdůraznil, že ve srovnání s tradičními nástroji má Apple Pencil nesčetné výhody.

Joel Anderson (27) z Kalifornie by mohl být považován za veterána digitálního umění. Kromě animovaných filmů vytvořil také dětskou knihu. Stejně jako ostatní chválil přenosnost iPadu, díky které mohl pracovat na cestách. Apple Pencil popsal jako zázračný nástroj, který mu umožnil stejně. realistickou malbu jako u tradiční techniky.

Umělkyně Wen ze Zen z Nashvillu se popsala jako technologický nerd, který používá tablety Applu už od prvního iPadu. Duo iPadu Pro a Apple Pencil považuje za největší a nejkomplexnější umělecké studio v celém vesmíru. Podle ní platí, že pokud si něco dokážete představit, můžete to snadno vytvořit.

David Idell (24) z Kalifornie prodává většinu svých děl a velkou část svých příjmů daruje charitě. Naneštěstí je schopen komunikovat jen několika slovy, takže své zážitky nepopsal, ale řekl, že používat iPad je něj cool, ale pro něj trochu náročné.

Celkově vzato můžeme říci, že umělci si zařízení Apple pochvalovali. Ze zvědavosti jsme provedli rychlou rešerši a porovnali umění vytvořené pomocí tradičních nástrojů s těmi, které byly vytvořeny na iPadu. Chtěli jsme vědět, jak umělec dokáže do digitálního umění vnést svůj vlastní styl.

Srovnáním dvou děl Angely můžete jasně vidět, že se jí podařilo reprodukovat svůj vlastní styl a vlastnosti. Nejvýznamnějším rozdílem je kvalita obrazu, ale musíme říci, že používání digitálních nástrojů nevyžadovalo kompromisy.

Jako amatéřští milovníci umění můžeme říct, že klasické nástroje mají své kouzlo, ale i v tomto programu byly vytvořeny skvělé obrázky. Pokud se chcete podívat na všechna díla umělců, navštivte zdroj našeho článku.

Zdroj: The Art of Autism

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.