imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

iphone se 2

Unikly fotografie a video nového iPhonu SE 2?


Na čínských sociálních médiích se objevily fotografie a video potenciálního iPhonu SE 2. Informace nejsou ničím ověřené, pokud ovšem bude nové zařízení vypadat takto, zlobit se nebude zřejmě vůbec nikdo.

Jen před pár dny informoval japonský portál Mac Otakara o květnovém příchodu modernizovaného iPhonu SE. Design měl být stejný ve 4” těle bez rámečků a s Touch ID.

iphone se 2

Novinkou by byl o 40 % větší výkon díky čipu A10 Fusion z iPhonu 7, skleněná záda a tedy pravděpodobně také bezdrátové nabíjení. Zmizet by měl 3,5mm jack konektor. Druhá generace by tak měla být spíše faceliftem než zmenšenou verzí iPhonu X.

Jak jsme zmínili, nelze brát tyto informace až tak vážně, jelikož je prozatím nepotvrdil Kuo ani Gurman. Navíc Kuo před časem tvrdil, že se pravděpodobně nedočkáme žádné nové verze SE. I bez podložení se ovšem objevily nějaké nové obrázky a video:

Krásný, že ano? Video bylo zveřejněno na čínské sociální síti Sina Weibo, na které již v minulosti uniklo spoustu informací ještě před vydáním daného zařízení. Ovšem jak to tak bývá, kvalita pořízených snímků není kdovíjaká a je tedy lepší je brát s určitou rezervou.

S největší pravděpodobností se nejedná o fungující iPhone SE 2. S největší pravděpodobností se jedná o maketu vytvořenou výrobci na základě informací od dodavatelů.

iphone se 2

Musíme také zdůraznit, že i přes informace Mac Otakara má vyobrazené zařízení 3,5mm jack konektor. Vydávat zařízení s technologií, kterou Apple pohřbil již před 1,5 rokem, by zřejmě nedávalo vůbec žádný smysl.

Telefon by tak dostal pouze „nový“ čip a záda, čímž by se značně redukovaly náklady na vývoj a maximalizoval profit. V takovém případě ovšem můžeme zapomenout na voděodolnost.

Na zádech je navíc vyobrazeno jen logo a nápis iPhone, což dále potvrzuje teorii s maketou.

iphone se 2

Celkově se nám ale takový design líbí. Obří rámečky vypadají v roce 2018 poněkud zastaralé, ale v tomto případě trochu zkresluje bílá barva. Skleněná záda vypadají v této velikosti úžasně. A zachovaný sluchátkový jack by mohla ocenit celá řada lidí.

iphone se 2

Jak by se vám takový model líbil?

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.