imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Upgradovat, nebo ne? Stojí za to iOS 11 už nyní?


Po WWDC 2017 se objevuje jedna zpráva za druhou, mezi nimi i návody, jak upgradovat svůj systém na iOS 11. Není problém zjistit, jakým způsobem do svého zařízení nainstalovat iOS 11 hned teď. Většinou však články nedávají všechny informace, které byste měli vědět, což nakonec může vést k nepříjemným situacím.

Updaty iOS a vydaní nových iPhonů jsou jednoznačně dvě nejpopulárnější témata i pro ty, kdo vůbec iPhone nepoužívají. Poté, co Apple v pondělí prezentoval svůj iOS 11 a vydal uzavřenou beta verzi systému, se Facebook a novinkové weby naplnily tipy, jak stáhnout aktuální verzi ještě před oficiálním vydáním.

01_to_upgrade_or_not_to_upgrade_to_ios11_cz

Uživatel si však musí uvědomit, že je důvod, proč nový operační sytém není přístupný všem od samého začátku. Uzavřené bety jsou pro vývojáře, protože jde o jen částečně připravené systémy. Zaprvé Apple nezodpovídá za jakékoliv problémy způsobené beta verzí systému. Zadruhé se nedoporučuje, abyste iOS 11 instalovali na své primární zařízení, protože:

  • iPhone může být nestabilní;
  • může se objevovat zamrzání a padání;
  • může být drasticky snížena výdrž baterie;
  • aplikace nemusí pracovat správně, zejména protože iOS 11 již nepodporuje 32bitové aplikace.

Pouze členové Developer Programu mohou získat iOS 11 zdarma. Což znamená, že musíte být registrovaným vývojářem, což vyjde na 99 dolarů. Za pár týdnů se verze iOS 11 objeví v Beta Software Programu, tuto verzi však rovněž nedoporučujeme stahovat.

02_to_upgrade_or_not_to_upgrade_to_ios11

Proč není přístupná konečná verze iOS 11?

Apple na WWDC každoročně představuje novou beta verzi svého systému, aby měli vývojáři dostatek času (3-4 měsíce), aby se aklimatizovali a opravili všechny chyby. Během léta pak na základě zpětné vazby 16 milionů vývojářů konečnou verzi iOS 11 dolaďuje.

Varujeme vás, abyste skutečně neinstalovali beta verzi iOS 11 na svůj primární iPhone. Když se podle našeho varování budete řídit, ušetříte si potenciálně pár hodně nepříjemných chvilek. Budeme vás na iMagazínu informovat hned, jakmile se objeví první veřejná verze systému. Očekávané vydání je v září, hned po představení iPhonu 8.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.