imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

nový gmail

Úplně nové rozhraní služby Gmail od Googlu


Během několika následujících týdnů bude všem uživatelům e-mailové služby Gmail představeno úplně nové rozhraní. Kromě nového designu přibyde spousta užitečných funkcí. Pojďme si novou verzi představit blíže!

Hádáme, že většina našich čtenářů Gmail používá. Jedná se o nejoblíbenější e-mailovou službu ze všech. Spuštěna byla v roce 2004 a loni obsluhovala 1,2 miliardy uživatelů. Ti všichni se během několik týdnů dočkají úplně nové verze.

Google změnu oznámil ve zprávě G Suite administrátorům. E-mail obsahuje informace o dostupném Early Adopter Programu pro pár vybraných uživatelů. Po testování bude nová verze implementována pro všechny.

nový gmail

Naštěstí (bohužel?) je v době internetu skoro nemožné udržet nějaké tajemství a žurnalistům portálu The Verge se podařilo dostat k několika screenshotům nového rozhraní. To bude dle všeho více ladit momentálnímu designu Googlu. Bubliny, zakulacené rohy, vrstvy a čisté a úhledné prostředí. Žádné přelomové změny v něm nenajdete, ale rozhodně jde o krok kupředu.

nový gmail

Mezi nejdůležitější změny patří představení několika starých funkcí z dob Inboxu, které ovšem v Gmailu chyběly. Dočkáme se tak například Smart Reply, která bude používat strojové učení a bude se snažit nabídnout odpověď podle kontextu přijaté zprávy. Tato funkce je mimochodem již dostupná v mobilní aplikaci.

nový gmail

Naší oblíbenou novinkou je možnost „uspat“ e-maily. Díky tomu budeme moci určit prioritu příchozím zprávám na základě několika parametrů. Můžete si nastavit požadovaný čas, kdy se má e-mail opětovně objevit. Poté přijatá zpráva zmizí a přijde v nastavenou dobu.

nový gmail

Další novou funkcí je postranní menu, do kterého si můžete přidat spoustu aplikací Googlu jako například kalendář nebo poznámky. Díky tomu budete moci používat ve stejném prostředí dvě různé aplikace. Snadno si tedy napíšete e-mail a zapíšete schůzku do kalendáře nebo uděláte poznámku.

nový gmail

Google také slibuje podporu offline zpráv, díky které byste si mohli přijaté zprávy číst bez datového připojení, ovšem pouze číst. Funkce by měla být představena v červnu.

8. května začíná vývojářská konference Googlu a vsadíme se, že nový Gmail bude její důležitou součástí. Již brzy se tedy dozvíme více podrobností.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.