imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Akcie Apple lámou rekordy!


Takto vysokou cenu akcií měla firma Apple naposledy 19. září 2013. Tehdy se jejich hodnota vyšplhala nad sedmset dolarů za kus. Dnes tento rekord padl.

Po rekordě z roku 2012 cena akcí dlouhodobě klesala. Klesající tendence trvala do května 2013, tehdy cena dosáhla hodnoty 390 dolarů za kus. Od té doby ale cena akcií AAPL stoupá.

Před nedávnou dobou nastal takzvaný split. Počet akcíí AAPL byl vynásoben sedmi, jejich cena byla následně stejným číslem vydělena. Pro držitele akcií to znamenalo navýšení jejich počtů oproti snížení hodnoty. Dnes cena akcií překročila hranici 100,3 dolarů, prakticky tedy zdolala rekordní hranici. Je velmi pravděpodobné, že v následujícíh týdnech a měsících bude cena dále stoupat, a tím pádem překonávat nové rekordy. Je to především díky představení novinek v portfoliu produktů firmy Apple. Někteří analitici nevylučují ani ceny okolo 140 dolarů. Dnes také padl nový rekord celkové trhové hodnoty Apply. V současné době se jedná o 601 miliard amerických dolarů.

IMG_6680
iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.