imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
3d touch koncept

UX designérka navrhla lepší 3D Touch


Pamatujete si zpaměti, jaká tlačítka umožňují využití 3D Touch? My také ne. Jedna designérka přišla s jednoduchým nápadem, jak funkci pousnout o krok dále.

Designérka UX Eliz Kılıçová se o svém konceptu rozmluvila v článku pro Medium. My souhlasíme s názory odborníků, že máme 4 roky k dispozici funkci, která by mohla být naprosto skvělá, akorát o ní spousta uživatelů neví, někteří ji nepoužívají nebo ji používají jen málo.

3d touch koncept

Podle Kılıçové je důvod naprosto jednoduchý. Nikde není vidět, co je pro funkci 3D Touch dostupné. Pro srovnání si představte webovou stránku, na které nejsou nijak rozlišené aktivní prvky jako odkazy atp. Jak se uživatel takové stránky dozví, kam má kliknout pro další obsah? Očividně nijak.

Momentální implementaci 3D Touch tíží stejný problém. Nikde nelze vidět, zda můžeme tlačítko stisknout silněji, nebo ne. V nejlepším případě uživatel vyzkouší, kde to možné je, v tom nejhorším funkce kompletně zapadne z důvodu nedostatečného naznačení. Řešení? Naznačit funkci 3D Touch jednoduchou značkou. Kılıçová vytvořila alternativu v podobě zakulacených linek. Na návrh se můžete podívat na obrázcích níže

3d touch koncept 3d touch koncept 3d touch koncept
iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.