imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Úžasná reklama Applu k nastavení hloubky ostrosti


Na YouTube kanále Applu se objevilo nové video, které se zaměřuje na funkci hloubky ostrosti.

Na kanále Applu najdeme nejnovější videu s názvem The Backdrop. Video je postaveno na vcelku jednoduchém konceptu, přestože je úžasně spektakulární. Vidíme rušnou ulici, kde se kamera pohybuje vzad. Stavba, světla, auta, lidé. Dostaneme se až k dívce, jež se nakonec stane centrem obrazu.

Malý zázrak, vše ostatní najednou zmizí z naší pozornosti, jak se mění ostrost samotné fotografie. Dívka vypadá ostřejší, pozadí se rozmazává. Děkovat můžeme kontrole hloubky ostrosti, kterou Apple představil s příchodem nejnovějších iPhonů.

Díky funkci dokážeme upravit rozmazání pozadí na fotografiích zcela dle chuti uživatele, o konkrétní řešení se přes software stará telefon (jde totiž spíše o softwarový trik). Virtuální tak můžeme měnit hodnoty od f/1,4 po f/16 – to znamená fotku zcela bez rozmazání až po kompletně rozmazané. Od iOS 12.1 si navíc vše můžete nastavit v reálném čase ještě před pořízením fotky.

Apple již dříve nahrál návod, jak s funkcí pracovat. Pokud se vám tak líbí, rozhodně na něj mrkněte. Jestliže se chcete do světa bokehu ponořit ještě hlouběji, s kolegou Patem jsme se podívali na problematiku detailněji.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.