imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Užitečné gesto pro začátečníky s Apple Watch


Mezi gesty u Apple Watch je tím jednoznačně nejoblíbenějším překrytí rukou. Jestliže nemáte ani nejmenší tušení, o co jde, pojďme se podívat na postup k aktivaci gesta.

Často se nám stává, že nově přicházející uživatelé k iPhonu nebo Apple Watch neznají pokročilejší funkce svých zařízení. Paradoxně v tom může velkou roli hrát fakt, že díky příjemnému uživatelskému prostředí produkty od Applu nevyžadují větší IT zkušenosti.

Přestože je zvládnutí základního ovládání jednoduché, iOS a další operační systémy od Applu toho skrývají mnohem více. Proto pravidelně přinášíme články s tipy a návody, které jsou zaměřené zejména na začátečníky. Oblíbeným okruhem jsou gesta, ta se pochopitelně více týkají Apple Watch než iPhonu či iPadu.

Jak je již z úvodního odstavce jasné, jedním z všeobecně nejoblíbenějších gest je překrytí rukou pro vypnutí zvuků. V základním nastavení funguje systém následovně – když vám přijde notifikace, při položení ruky na displej po dobu tří sekund se hodinky ztlumí a vypne se displej. Gesto však můžete použít úplně kdykoliv.

Jestliže jste funkci nějakým způsobem vypnuli, musíte zamířit do aplikace Watch na svém iPhonu. Zde sjeďte níže a klikněte na Zvuky a haptika, kde aktivujte funkci ztlumení rukou. Od teď vše opět funguje. Funkce je ideální při schůzkách, v kině, případně může zabránit i konfliktům s drahou polovičkou.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.