imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Uživatelé touží po nových Macích


Poptávka po starších modelech je nižší a prodeje klesají. Jde pravděpodobně o nejlepší důvod pro tým Tima Cooka modernizovat produktovou řadu Maců.

Několikrát jsme zmiňovali, že produktová řada Maců je u Applu trošku v pozadí.

Na jedné straně tu máme iOS zařízení, které jsou lídrem svých trhů a generují velké peníze. To stejné platí také pro příslušenství v podobě Apple Watch a AirPods.

Na druhé straně stojí starý dobrý Mac mini, iMac atd. Pravidelně modernizovány byly ale pouze MacBooky Pro. O tomto tématu jsme se bavili mnohokrát a nemůžete se tedy divit, že jsme na konci října doufali v Keynote.

Ta se nakonec s největší pravděpodobností uskuteční, což potvrzuje také zpráva International Data Corporation (IDC). Ta mluví o výsledcích prodejů tradičních počítačů (stolní, laptopy a pracovní stanice) třetího kvartálu letošního roku. Čísla nevypadají pro Apple moc dobře.

Celosvětový trh spadl o 0,9 %. To znamená 67,4 milionů prodaných jednotek, na druhou stranu je to lepší výsledek než předpokládaný propad o 3 %. Důvodem může být nedostatek procesorů a vysoká poptávka. Nicméně čtyřem lídrům trhu se podařilo zaznamenat růst.

V porovnání s 5,4 miliony prodaných Maců minulý rok prodal Apple za stejné letošní období pouze 4,67 milionů, což je pokles o 11,6 %. To je ohromné číslo, i když se jedná pouze o odhad. Oficiální čísla budou prezentována na konci listopadu.

Chování zákazníků naznačuje, že jim momentální výběr moc nevyhovuje a čekají na uvedení nového produktu. To by mohlo přinutit Tima Cooka k akci. Ten mluvil o tom, že i když už se trh chytrých telefonů nerozrůstá, stagnace není nic špatného. Nadešel akorát pravý čas se více věnovat stolním zařízením. Která mimochodem byla před lety hlavní prioritu.

Takže, Apple, co takhle pěkné uvedení produktu 26. října, prosíme!

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.