imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

V App Storu se objevila záhadná systémová aplikace


Už jen za pár hodin odstartuje prezentace iOS 11, opět se ale vše nepodařilo udržet pod pokličkou. Dosud neznámá aplikace „Files“ se objevila v App Storu.

Vypadá to, jako by před každou velkou keynote Applu byli zaměstnanci tak natěšení jako my uživatelé. Vzpomínáte si na to, jak během prezentace iPhonu 7 jeden z nich předčasně zveřejnil všechny detaily? Dnes zase někdo klikl na „publikovat“ trochu dřív a zkazil tak představení nové systémové aplikace.

01_mystical_system_application_leak_at_the_app_store

Nejde o tak velký přešlap, ven se moc informací nedostalo. Můžeme předpokládat, že půjde o aplikaci, jež bude podporovat 64bitová zařízení a bude dostupná jen pro iOS 11 a novější. Ano, vydavatelem „Files“ je Apple Inc. Popisek měl v sobě jen „Files app for iOS“. Ikonka aplikace je velice podobná složkám v macOS, je se jí dostalo trochu klasického doladění ve stylu iOS.

Je téměř jisté, že půjde o systémovou aplikaci. Mnoho lidí očekává, že iOS 11 v sobě bude mít kompletně předělanou správu souborů, jež uživatelům nabídne více možností. Od iOS 10 Apple dává všechny své předinstalované aplikace na App Store, aby si je mohl kdokoliv stáhnout. Od té doby je také možné tyto aplikace smazat, protože si je můžete z obchodu zpětně doinstalovat.

02_mystical_system_application_leak_at_the_app_store

Velký palec nahoru pro Steva Troughton-Smitha, který o události informoval na svém Twitteru. Poznamenal, že aplikace je dostupná pouze pro 64bitová zařízení, takže jsme se ještě více přiblížili ukončení podpory 32bitových aplikací. Troughton-Smith na App Storu navíc našel aplikaci Activity. Je tedy pravděpodobné, že od iOS 11 bude možné odinstalovat a nainstalovat i tuto apku.

Obě aplikace brzy z App Storu po celém světě zmizely, Files ani Activity tedy teď nenajdete. Naštěstí ale internet nezapomíná.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!