imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

V Apple Storech startují bezplatné výukové programy


Apple nedávno oznámil, že ve 495 Apple Storech napříč všemi zeměmi spouští sérii oficiálních výukových programů zaměřených na široké spektrum témat. Ta by v průběhu akce měla být jak pro mladší, tak starší uživatele. Cílem těchto lekcí, které jsou mimochodem zdarma, je zapojení profesionálních výtvarníků a vedoucích programátorů či inženýrů s účastníky kurzů.

Společnost Apple dlouhodobě úzce pracuje na propojení se vzděláváním, to pro většinu z nás není žádná novinka. Zákazníci se již v historii mohli zapsat do řady výukových programů, které zájemce učily o skrytých možnostech produktů a softwaru od Applu. Tentokrát jsou však lekce jiné, výukové programy se totiž zaměří na výuku a vzdělávání přímo od profesionálních umělců z různých odvětví, a to od úplných základů až po tu nejvyšší úroveň.

01_free_educational_program_launching_at_apple_stores

„Today at Apple“ je jedním ze způsobů, jak prohlubujeme naši zkušenost s lepší obsluhou místních zákazníků a podnikatelů. Vytváříme moderní náměstí, kde je každý vítaný a kde Apple dělá to nejlepší pro vzájemné propojení, objevování nových vášní nebo zlepšení schopností každého z nás. Myslíme, že půjde zábavnou a poučnou zkušenost pro všechny, kdo se zúčastní.

02_free_educational_program_launching_at_apple_stores

Vše, co k uspořádání něčeho podobného potřebujete, jsou dobré základy, obrovský Apple Store a společná práce nadšených hudebníků, umělců a programátorů, kteří se podělí o část svých bohatých zkušeností. Na druhé straně pak potřebujete i lidi samotné, kteří mají o podobné programy zájem a rádi si přijdou poslechnout obsah zajímavých lekcí. Účastníci se na kurzech mohou učit i skrze zařízení od Applu, která vlastní. Jestliže má třeba někdo iPhone, může se naučit základy fotografování, získat povědomí o kompozici a podívat se na průběh postprodukce. Lidé, kteří již nejsou úplnými nováčky se pak mohou vydat na společné cesty se skupinou fotografů, kde budou lovit zajímavý materiál mimo samotné obchody.

03_free_educational_program_launching_at_apple_stores

Dalším cílem iniciativy „Today at Apple“ je získání zájmu ze strany rodin a učitelů o speciální lekce. Učitelé budou mít vlastní dny jménem „Teacher Tuseday“. Smyslem těchto programů pro učitele je lepší zapojení a využívání moderních technologií během vyučování ve třídách. Apple takto chce pochopitelně oslovit více lidí. Během „Kids Hours“ se zaměří na celé rodiny a děti spolu s rodiči se zde mohou těšit třeba na základní kurzy hudební kompozice či programování za pomoci zábavných her.

04_free_educational_program_launching_at_apple_stores

Detailní programy „Today at Apple“:

  • Studio Hours: Jde o verzi profesních hodin od Applu. Kreativní profesionálové budou během 90 minut rozebírat témata od umění a designu až po dokumentaci či prezentování. Každý je navíc vítán, aby přinesl vlastní projekt a získal k němu rady od expertů, případně využil prostor ke vzájemné spolupráci.
  • Photo nebo Sketch Walks: Během těchto lekcí se účastníci na vlastní kůži naučí nové techniky zachycení zajímavých okamžiků. Vše bude probíhat za spolupráce s místní komunitou. Photo Walks zahrne témata jako focení architektury nebo natáčení videí s akcí, Sketch Walks se potom zaměří na kreslení zátiší, techniky se štětci a další.
  • Kids Hour: Tyto lekce jsou navrženy tak, aby zažehly představivost a kreativitu pomoci zábavných praktických projektů. Kurzy zahrnují programování s roboty Sphero, tvorbu hudby s GarageBandem a tvorbu snímků s iMovie.
  • Coding sessions: Lekce slouží k představení kódování skrze Swift Playgrounds, aplikací pro iPad, jež byla navržena k výuce kódování právě začátečníků zábavnou formou.
  • Photo Labs: Během lekcí představíme talentované fotografy, kteří pohovoří a prakticky ukáží experimenty s novými technikami a styly, případně odkryjí svůj pohled během praktických projektů.
  • Pro Series: Pomůže zkušenějším uživatelům nahlédnout hlouběji do Final Cut Pro X a Logic Pro X, kteří se během lekcí podívají na vše od korekce barev, přes postprodukci až k mixování hudby pro podporu nálad a mnoho dalšího.
  • Perspectives and Performances: Ve vybraných Storech se návštěvníci mohou těšit na účast známých umělců a hudebníků, kteří se živě podělí o svůj pohled na kreativní procesy a o svůj umělecký talent.
05_free_educational_program_launching_at_apple_stores

Tento přístup zaprvé ukazuje dalším firmám způsob, jak motivovat a spojit se s budoucími generacemi, zejména pokud na podobné projekty má společnost finance. Pochopitelně pak jde i o skvělou příležitost, jak nalákat potenciální zákazníky do svých obchodů. Člověk samozřejmě za úspěšnou účast na kurzu nedostane oficiální titul, ale jestliže se ukáže být projekt jako úspěšný, můžeme se těšit na další. Kdo ví, třeba jednou Apple otevře i svou vlastní univerzitu.

06_free_educational_program_launching_at_apple_stores 07_free_educational_program_launching_at_apple_stores

Zdroj: Apple Newsroom

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.