imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

imessage chyba

V iMessage objevena nová chyba, oprava je na cestě


Občas vám mohla přijít zpráva, kvůli které zamrzlo celé zařízení. Nová chyba přezdívaná chaiOS ohrožuje pouze aplikaci iMessage, ovšem oprava přijde co nevidět.

Některým vtipálkům se podařilo najít způsob, jak si pomocí iMessage vystřelit ze svých přátel. Nejedná se přitom o první případ. V minulosti jsme mohli vidět soubor s kontakty na 900 stránek, restartování zařízení a zamrzání videa. Takové věci Apple eliminovat nemůže, může je ale co nejrychleji opravit.

imessage chyba

Tentokrát se útok týkal zprávy, která obsahovala odkaz na GitHub stránku, kvůli které zamrzla aplikace iMessage a po několika dalších doručení celý telefon. Zajímavé je, že kromě příjemce zamrzne telefon i odesílateli, nicméně jen na několik sekund.

Apple nicméně reagoval okamžitě a opravu přinese příští týden v následující aktualizaci iOS. Mělo by se tedy jednat o iOS 11.2.5, jelikož její beta verze již opravu obsahuje. Jelikož se chyba týká aplikace iMessage, očekáváme, že oprava bude přiložena i v aktualizacích macOS High Sierra 10.13.3, watchOS 4.2.2 a tvOS 11.2.5.

GitHub mezitím odkazovanou stránku smazal, aby zabránil jejímu šíření. Pokud se vám něco podobného opravdu stane, počkejte, až se telefon opět rozběhne, smažte konverzaci s daným odkazem a zablokujte si číslo, ze kterého vám zpráva přišla.

Zdroj: Macrumors

Pokud se vám tento odkaz podaří najít, důrazně vás prosíme, abyste ho nikde nešířili.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.