imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

V iOS 10.3 se může objevit režim Divadlo


V Ovládacím centru by se mohla objevit nová ikonka, jež by sloužila pro přepnutí do režimu během sledování filmů. Pojďme se podívat, o co přesně půjde.

Na úvod je nutné podotknout, že nejde o oficiální informaci. Tweetoval o tom však Sonny Dickson, který měl v minulosti již několik přesných tipů a dost možná by se mohl trefit i tentokrát. Podle něj plánuje Apple vydat betu iOS 10.3 pro vývojáře již 10. ledna a v nové verzi systému by se měl objevit i režim Divalo (Theatre mode). Dicskon se rovněž podělil i o informaci, že by měla mít ikonka podobu krabice popcornu.

Hlavní fotka tohoto článku je pouze ilustrační, dosud není jasné, jak přesně bude nakonec ikonka vypadat.

K čemu by byl nový režim dobrý? Mohl by teoreticky přepnout iOS do tmavého režimu a ztišit všechny zvuky. V podstatě bychom dostali dlouho očekávané tmavé téma. Apple by tak mohl vyřešit věčný problém, kdy při pohledu na rozzářený displej v úplně tmavém kině vypalujeme díry do očí nám i zbytku diváků. Stejně by nový režim přišel vhod i při večerním sledováním filmu doma nebo při používání telefonu v průběhu noci. Jestliže má Dickson pravdu, mohl by se nový režim objevit ve finální verzi iOS 10.3.

01_ios_theatre_mode_rumors

Mnoho lidí si začalo příchod tmavého tématu spojovat s příchodem OLED displejů pro nové iPhony. Podzimní sezona je však ještě hrozně daleko na to, abychom dělali podobné závěry. Co je však mnohem pravděpodobnější, je, že se opět dočkáme nového režimu, jenž nám zvýší pohodlí používání iOS.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.