imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

V iOS 10 je možná ukrytý tajemný „Tmavý režim“


Před 2 týdny vydal Apple svoji první betu iOS 10. Od této doby se vydaný systém neustále zkoumá  vývojáři a programátory a zjišťuje se, co nového ještě přinese. 

Apple totiž na své WWDC 2016 nepředstavil tak úplně všechno. Před pár dny zjistil jistý vývojář skrytou přítomnost tz. „tmavého módu“. Tuto funkci ještě nelze v aktuální testovací verzi iOS 10 aktivovat, ale je velice pravděpodobné, že se ji v dalších vydaných betách, nebo ve finální verzi systému dočkáme.

Ve zkratce se jedná o funkci, která celé prostředí iPhonu či iPadu přehodí do tmavých barev. To se může hodit například v noci, kdy dívání se do bílého iOS  nemusí být zrovna příjemné. Je také velice pravděpodobné, že Apple neoznámil tento režim na své WWDC proto, že funkci  neměl hotovou. Pokud se podíváte na první beta verzi iOS 10, tak zjistíte, že například celé prostředí aplikace budíku je tmavé.

17310-14698-ClCwLZcWEAA9-Tl-l

To samé se také týká systému tvOS, kde Apple oficiálně představil tento mód a bylo by tedy zvláštní, kdyby jím iOS 10 nedisponoval Tato změna je celkem logická a určitě bude šetřit oči nejednoho uživatele. To je oproti iOS 9 poměrně významná změna.

Dále se také tmavý režim nabízí ve spojení s budoucím iPhonem 7, který by mohl mít displej s OLED technologií a tudíž výraznou černou. Černá barva je také pro OLED displeje šetrnější k baterce, tj. spotřebovává méně energie, než například bílá barva.

Očekává se, že funkce Dark mode by se měla ovládat z Ovládacího centra, stejně jako například svítilna, WiFi, Bluetooth, zámek rotace displeje a mnoho dalšího. Funkce bude mít své zastoupení také v nastavení, kde by měla být pod položkou Zobrazení.

Zatím tedy můžeme pouze spekulovat a čekat na další vývojářské verze iOS 10.

17310-14699-ios10darkleak-l

Zdroj: Apple Insider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!