imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

V Minecraftu vznikla replika Apple Parku v měřítku 1:1


Výstavba Apple Parku do současného stavu trvala dlouhé roky. Alexi Westerlundovi však netrvalo o moc kratší dobu, aby vytvořil věrnou kopii Apple Parku v Minecraftu. Podívejte se na jeden z nejpodrobnějších videozáznamů Apple Parku sami!

Každý jistě alespoň někdy slyšel o videohře jménem Minecraft – jde o hru s otevřeným světem, kde si pomocí jednotlivých kostek můžete vytvořit prakticky cokoliv. Záleží jen na vaší kreativitě. Ne nadarmo někteří Minecraftu přezdívají „digitální Lego“. Lidé v tomto světě tvoří neuvěřitelné stavby a za řadu let se na serverech objevily skutečné skvosty, mezi nimiž nechybí většina hlavních architektonických děl historie. Proč by tak měl být Apple Park výjimkou?

Náruživý hráč Alex Westerlund se rozhodl vytvořit věrnou kopii nového kampusu, jehož výstavba v současnosti v Cupertinu finišuje. Jistě si zpočátku ani nedokázal představit, o jak náročný projekt půjde. Z koníčku se nakonec stala pořádná šichta – na stavbě pracoval dlouhé měsíce, vše ale nakonec dospělo ke svému cíli. Dohromady stavbě věnoval 413 hodin čistého času. Výsledek mluví sám za sebe, ani pravidelná videa z dronů nejsou tak detailní jako 3D model kampusu, který sám vytvořil.

01_apple_park_minecraft_replica_created

Westerlund prozradil, že byla největší výzvou hlavní budova s kruhovým půdorysem – ve hře lze totiž ke stavbě používat pouze krychle. Aby vytvořil něco, co se alespoň blíží původní předloze, musel jít do obrovských měřítek. Výsledek však stojí za to, Westerlund totiž pracoval na základě skutečných nákresů stavby. Dokonce sáhnul i po topografických mapách Cupertina, aby se co nejvíce přiblížil realitě. V kampusu tak nalezneme všechna důležitá místa – fitness centrum, tunely, dokonce i Steve Jobs Theater.

Skromně takto vzdávám hold Applu, představuji Apple Park! Po 413 hodinách práce, jež odstartovaly v prosinci 2015, tu mám výsledek. Vše začalo jako jednoduchý projekt, něco, abych naplnil svůj čas během hraní Minecraftu. Nakonec to však skončilo projektem na plný úvazek, poslední měsíc jsem na něm odpracoval přes 166 hodin.

Mou pozornost uchvátila jedna bláznivá myšlenka, jež mi běhala v hlavě: „Hele, postav nejzakřivenější kampus na světě ve videohře, kde máš pouze krychle.“

  • Jde o repliku v měřítku 1:1

  • Vše jsem postavil svépomocí (nepoužíval jsem mody)

  • Přesný je i terén, využíval jsem topografických map Cupertina a oficiálních terénních plánů

  • Každý kopec, cestička nebo ovocný sad odpovídají stavebním plánům až do poslední třešně

  • Všechny běžné prostory jsou plně zařízené (vše kromě kanceláří)

Nemá cenu dále výsledek skrývat, zde je úžasné video Alexe Westerlunda:

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.