imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Vajíčko porazilo Kylie Jenner hned na několika úrovních


To je krása lidstva: nejlajkovanějším příspěvkem na Instagramu je vajíčko. Co je ještě krásnější, je podpora dobrého skutku – i když o tom většina lidí ani nevěděla.

Už je to pár dní od chvíle, kdy na Instagramu vajíčko předskočilo dlouho nejlajkovanější fotku Kylie Jenner, slavné instagramové influencerky. Přesněji ne vajíčko, ale Vajíčko. Hrdina, držitel světového rekordu. Hrdina, který nastavil internetu zrcadlo a ukázal, že jakékoliv statistiky na sociálních sítích jsou jen výsledkem prázdných příspěvků účastníků relity show. Ukážeme vám, o čem mluvíme:

Fenomén byl vcelku zajímavý hned z několika pohledů. Na jednu stranu přišel zčistajasna. Stalo se, že polovina veškerých uživatelů Instagramu vzala situaci jako vtip a příspěvek olajkovala. Později se vše stalo virálním a lidé začali vajíčko lajkovat proto, že už na tom bylo tolik lajků. Efekt laviny vedl k rekordu, a to díky 52 309 121 lajkům a více než 10 milionům followerů (příspěvek Jennerové měl sotva 19 milionů lajků).

Nepřekvapilo by nás, pokud by to byl konec příběhu. Internet je plný podobně zvláštních věcí. Jenže naštěstí se tak nestalo. Ukázalo se, kdo za rekordním vajíčkem stál.

Geniální expert britské reklamní agentury a společenské organizace na podporu mentálních nemocí.

Někdo, kdo nehacknul internet pro svůj zisk, ale pro naplnění dobrého skutku. Na dalším příspěvku world_record_egg jsme viděli stejný příspěvek, jen s drobnou prasklinou. Později přišla fotka s ještě větší, a tak to pokračovalo. Po šesti příspěvcích a milionech lajků, komentářů a followerů  se ukázal hlavní cíl iniciace:

Vajíčko prasklo. Navíc kvůli tlaku sociálních sítí. Stejně jako se mohou zlomit lidé kvůli rozmaru virtuální sféry. Sféry, kde jsou miliony lidí ochotni lajkovat zcela zbytečnou věc. Sféry, kde anonymní komentující mohou jako lavinou ničit sebevědomí dalších.

Zprávou videa je, že se to může stát komukoliv. Podporuje nás, abychom podobné případy nenechali být, ale raději se obrátili pro pomoc. Na stránce talkingegg.info, která byla vytvořena právě k tomuto účelu, posbírali autoři čísla na pomoc dostupnou v jednotlivých státech.

Jasně, nejde o kompletní seznam, některé státy chybí. Uživatelé mohou seznam dále rozšiřovat. Jestliže o podobné instituci víte, napište prosím informace na následující mail: submit@talkingegg.info (jestliže nějakou instituci znáte, ale problémem je angličtina, dejte nám vědět a my vám rádi pomůžeme)!

Díky tomuto skvělému triku se obrátila síla sociálních sítí směrem k dobru a vyslala zprávu milionům. Ano, síla internetu může být využita i správným způsobem, a zmíněné vajíčko bude dobrým příkladem ještě pěkně dlouho. Drží rekord tak vysoký, že jej jen stěží překoná některý z prázdných účastníků reality show.

Zdroj: BuzzfeedNews

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.