imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Vánoční animák, který zahraje i na vaše city


Nové vánoční video od Applu je nejen skvěle zpracované, nyní se navíc můžeme podívat, jak se natáčelo, stříhalo, tvořila atmosféra a jak vznikala hlavní skladba.

Apple se na svém YouTube kanálu podělil o animované video Holiday – Share Your Gift, přidal i několik dalších, jež odkrývají vznik hlavního animáku. Pro někoho právě ty mohou být ještě zajímavější než samotný výsledek. Atmosféra je jako u všech vánočních videí skvělá.

Díky videím ze zákulisí můžeme nahlédnou za oponu toho, jak ani ne tři minuty dlouhý animovaný snímek vznikal. Skupina lidí si na vánočním videu opravdu mákla. Postavili skutečné kulisy, animátoři pak postavám vdechli život. Nechybí ani režisér a kameraman, stejně jako u klasických filmů.

Navíc pak vzali několik částí a ukázali lidi, kteří za nimi stáli. Například tu máme hudbu pro animaci, jež vznikala za pomocí iPhonu.

Barvy se ladily na MacBooku Pro.

Vše pak bylo editováno na iMacu.

Myslíme, že vznikl animák, který si nějakou tu cenu odnese.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.