imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Jak váš iPhone vybírá správnou Wi-Fi?


Zařízení s iOS zvládnou automatické připojování k Wi-Fi sítím doma nebo v práci. Jak váš telefon či tablet poznají, ke které síti se připojit?

Systémy iOS a macOS řeší problém různě. macOS vybírá tu síť, k níž jste se připojili naposledy. Pokud ji nenajde, pokračuje v hledání dál podle stejného vzorce. Nejjednodušším způsobem, jak metodu popsat, je příklad na sítích v kanceláři. I kdyby nebyla nejsilnější, vezme tu, ke které jste se připojili jako k poslední, jako ideální na připojení.

U iPhonů a iPadů nicméně vše funguje odlišně, zařízení totiž používáme úplně jiným způsobem. Lidé navštěvují různá místa, kavárny, kanceláře, sportovní centra a všude je nějaká síť. Telefon by se tak připojoval k desítkám míst denně. No a teď si představte, že byste se chtěli připojit doma a iPhone postupně zkoušel jednu Wi-Fi za druhou od nejnověji používané. Připojení by pěknou chvíli trvalo. Zařízení proto určuje, ke které síti se připojit, podle následujících parametrů:

Nejvíce preferovaná síť: Wi-Fi, kterou používáte nejčastěji.
Soukromá síť, na kterou jste se přihlásili nejpozději: Jde o Wi-Fi, na kterou jste se přihlásili jako na poslední. Systém v iOS hledá hlavně – sítě doma nebo vlastních zařízení, jež fungují jako Wi-Fi hotspoty.
Veřejné sítě: Wi-Fi na hotelu, na letišti, v kavárnách, v restauracích apod.

Ukažme si příklad: jestliže doma máte vlastní Wi-Fi a iPhone příležitostně využijete jako hotspot, tak se váš iPad rozhoduje k připojení k těmto dvěma sítím. Vzhledem k tomu, že pak pravděpodobně častěji využíváte domácí sítě, algoritmus vše poznal a jako prioritní tak zvolí vaši domácí síť.

V případě, že odejdete z domu třeba do kavárny, váš iPad upřednostní hotspot iPhonu namísto veřejné sítě. Pokud byste to tak ale nechtěli, můžete proces zrušit následovně: Jděte do Nastavení > Wi-Fi a vypněte tlačítko pro automatické připojování. Jestliže však nastavení takto upravíte, budete se muset k sítím připojovat ručně.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.