imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Ve zdrojovém kódu iOS 12 najdeme stopy iPadu mini a iPodu


Minulý týden se k nám dostala beta verze iOS 12.2 a odborníci už pravidelně kód podrobují velkému zkoumání. Pojďme se podívat, co Apple podle stop chystá na letošní rok.

V tuto chvíli jsme uprostřed obvyklého období před vydáním. Začínají se objevovat první zákulisní informace věrohodných proroků, které mohou potvrdit oficiální dokumenty nebo skryté informace v současné verzi iOS. No a nedlouho poté dorazí i uniklé fotografie, následně se pak přiblíží i samotné vydání.

V případě nového iPadu a iPodu jsme konečně postoupili do druhé fáze, jelikož kód iOS 12 potvrzuje jejich existenci. Alespoň tedy v dokumentaci.

Zákony v Arménii, Bělorusku, Kazachstánu, Kyrgyzstánu a Rusku požadují, aby byla všechna zařízení s jakoukoliv formou šifrování zanesena v seznamu Eurasian Economic Commission. Z jejich dat pak můžeme vyhrabat spoustu zajímavostí.

Apple nedávno požádal o schválení několika produktů s neznámými modelovými čísly (A2123, A2124, A2126, A2153, A2154, A2133, A2152). Podle odborníků jde o dosud neoznámený iPad.

Fotka tzv. iPadu mini

Steve Troughton-Smith, dobře známý analytik kódů, pak tyto teorie potvrdil. V kódu iOS 12.2 totiž našel hned čtyři odkazy na iPady. Jejich označení je iPad 11,1 a iPad 11,4. Dvě ze zařízení mají připojení skrz Wi-Fi, další dvě pak mají i LTE. Troughton-Smith tvrdí, že podle kódu žádný z iPadů nemá Face ID, takže dost pravděpodobně půjde o očekávané iPady mini.

Našel také odkazy na zařízení pojmenované jako iPod 9,1. Žádný z aktuálních iPodů nemá stejné číslo. Poslední iPod touch nesl označení iPod 7,1. Nová zařízení nemají žádnou formu biometrické identifikace. Žádné Touch ID nebo Face ID, možná tak bude odpovídat aktuálnímu touchi.

Tohle jsou tedy aktuální informace. Kolem iPadů žádné další zprávy nemáme. iPad mini by mohl být užitečným pro každého. Nicméně iPody by mohly být trochu zajímavější, jestliže Apple zařízení pojme jako herní konzoli.

Zdroje: MacRumors 1, 2

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.