imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Vedoucí pracovník Samsungu nově vedoucím vývoje baterií v Applu


Jde o profesionála, který byl tři roky v čele vývoje baterií Samsungu. Byl součástí skandálu s Note 7, nyní se přesunul do Applu. Co může Apple chystat?

Podle informací Bloombergu se Applu opět podařil velký úlovek na poli zaměstnanců. Nedávno do americké firmy přišel designer Tesly, nyní Apple přemluvil vedoucího pracovníka Samsungu Soonha Ahna.

Ahn byl poslední tři roky viceprezidentem Samsung SDI – dceřiné společnosti Samsungu zaměřené na vývoj baterií používaných v mobilních telefonech. Podle jeho profilu na LinkedInu se soustředil hlavně na hledání inovativních materiálů a na výzkum baterií pro další generace.

Před Samsungem získával zkušenosti u Next Generation Batteries R&D a LG Chem. Ahn navíc pracoval jako profesor jihokorejské univerzity Ulsan National Institute of Science and Technology, kde fungoval v oddělení pro energetické a chemické inženýrství. Můžeme tak říct, že ví, co dělá.

Nebo ne? Podle svého profilu totiž vedl Samsung SDI v době, kdy se odehrála kauza kolem výbuchů Note 7 – bývalá vlajková loď Samsungu bouchala v roce 2016. Mnoho z nás na události pamatuje: zranění, požáry, zákazy nošení do letadel a následné stahování produktu z obchodů, což pro společnost znamenalo velký zásah. Nedokážeme říct, do jak velké míry se Ahn podílel na chybě návrhu. Vzhledem k tomu, že nebyl vyhozen, tak asi příliš ne.

Další důležitou otázkou je, co bude u Applu dělat. Jedním z pravděpodobných scénářů je snaha Applu dělat vlastní řešení baterií, jak to známe třeba u procesorů. Dříve firma vedle dalších kupovala baterky od Samsung SDI. Není náhodou, že Apple od roku 2018 řeší nákupy kobaltu přímo od těžařů. To jim umožňuje tvorbu vlastních baterií.

Doufejme každopádně, že Ahn pomůže zamezit problémům s bateriemi, které jsou – alespoň částečně – zodpovědné za špatný kvartál Applu.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.