imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Velký test rychlosti všech sérií Apple Watch


Jak rychlá je 4. generace oproti 3.? Je Series 1 opravdu tak pomalá? Přinášíme vám odpovědi na všechny tyto otázky!

V případě iPhonů je nesmírně důležité je každý rok osadit novým a silnějším procesorem, aby byly super rychlé a zvládaly všechny nové funkce.

Apple Watch ovšem běžně nepovažujeme za zařízení, které by nutně potřebovalo šílené výpočetní kapacity. Na hodinkách používáme jen pár relativně jednoduchých aplikací a podle nás nevyžadují notifikace, hudba a sledování aktivit až takový výkon.

Na druhou stranu na výkonu procesoru záleží. Největším důkazem budiž následující video, které porovnává rychlost všech generací Apple Watch.

Vítězem jsou samozřejmě Apple Watch S4, také díky tomu, že místo 32bitové architektury je vůbec poprvé použita 64bitová. Podle Applu je nová série dvakrát rychlejší než S3, nicméně podle videa rozdíl ve většině úkolů až tak ohromující není.

Jak se dá předpokládat, první generace jsou oproti těm novějším opravdu pomalejší. Nejnovějším hodinkám trvalo zapnutí pouze 40 sekund, zatímco Series 0 potřebovala celých 5 minut. Nicméně Series 1 a 2 jsou na tom pořád velmi dobře (v obou je stejný dvoujádrový procesor), ačkoliv otevírání aplikací až tak plynulé není.

Celkově musíme říct, že přechod ze Series 3 na Series 4 asi nedává z pohledu výkonu až takový smysl. Pokud ale používáte starší model, koupí novějšího rozhodně neprohloupíte.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.