imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Velký update Apple TV


Před více než měsícem vyšla tvOS 11 pro Apple TV a Apple TV 4K. Od té doby jsme se dočkali i několika aktualizací. Pojďme se podívat na to, co se změnilo a proč byste měli updatovat svá zařízení.

Nový operační systém přinesl několik zajímavých funkcí, nejnovější verze se navíc vypořádala s důležitými bezpečnostními riziky. Vedle toho zůstala stejná rychlost, stabilita, takže i po příchodu novinek si můžete svou Apple TV užívat naplno.

tvOS 11

Následující nové funkce jsou dostupné i pro Apple TV čtvrté generace (pochopitelně kromě 4K rozlišení a HDR).

Home Screen Sync

Svůj obsah nyní můžete synchronizovat na několika Apple TV ve své domácnosti. Stejný Home Screen naleznete na všech zařízeních, nezávisle na tom, zda si pustíte televizi v obýváku nebo v ložnici. Abyste funkci aktivovali, jděte do Settings > General > Accounts > iCloud > Home Screen Sync.

Automatické přepínání vzhledu

Dark mode do tvOS přibyl v desáté verzi, museli jste jej však přepínat ručně. Od teď to za vás Apple TV zvládne sama, a to v závislosti na denní době. Automatické přepínání povolíte v Settings > General > Appearance > Automatic. Pokud funkci povolíte, zařízení bude na základě vaší polohy vědět, kdy vychází slunce, podle toho potom přepne vzhled.

AirPods

Apple TV nově podporuje AirPods, což je skvělá novinka zejména pro sledování televize v noci. Párování sluchátek je stejně snadné jako u vašeho iPhonu.

tvOS 11.1

Nejnovější verze systému se stala dostupnou nedávno a nemá žádné zásadní změny. Je však pro všechny uživatele doporučena. Hlavní vlastností totiž byla oprava několika zranitelností WiFi standardu WPA2. Tento problém se týkal všech zařízení, je tak vhodné aktualizovat i iPhone, Apple Watch či Mac.

tvOS 11.2 beta

Přestože je update teprve v testovací fázi, řeší největší problém Apple TV 4K. Přestože totiž na obrazovce vidíme čtyřikrát více pixelů, zdálky to není vidět tak dobře, jako zblízka.

Proto Apple TV 4K podporuje i displeje s HDR10 a Dolby Vision. HDR10 ukládá informace 10 bitů na každý barevný kanál, zatímco Dolby Vision na každém kanálu ukládá samostatně 12 bitů pro červenou, modrou a zelenou. To znamená osmkrát více barev než u HDR10.

Ne všechny televize však tyto standardy mají, případně nemají stejnou obnovovací frekvenci. Například jisté LG OLED televize z minulého ruku podporují 60 Hz a HDR10, zatímco Dolby Vision je dostupná pouze při poloviční frekvenci.

Apple TV 4K automaticky vybírá horší barevné podání kvůli zvýšení obnovovací frekvence. Apple tento krok obhajoval tak, že je plynulý obraz důležitější než detailní obraz. Uživatelům pak nedal volbu rozhodnout, co chtějí sami. To se však brzy změní – po updatu si sami můžete vybrat obnovovací frekvenci a dynamický rozsah. Své filmy či hry tak můžete konzumovat v nejvyšší možné kvalitě.

Další

Vývojáři mají od tvOS 11 možnost dělat aplikace větší než 200 MB, Apple hranici posunul až na 4 GB. To do světa aplikací pro Apple TV může přinést malou revoluci. Apple TV navíc bude podporovat i AirPlay 2, nová možnost přijde pravděpodobně s HomePodem.

Jak updatovat?

  1. Otevřete Settings.
  2. Jděte do System > Software updates.
  3. Klikněte na Software updates a povolte Automatic update.

Zdroje: 9to5mac, AppleInsider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.