imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

veřejná beta ios 11

Veřejná beta iOS 11 pro iPhone a iPad


Nový operační systém s plánovaným vydáním v září mohou vývojáři testovat již od červnové WWDC. Nyní si mohou nové funkce vyzkoušet i zvědaví a experimentující uživatelé. Přichází veřejná beta.

Ze všeho nejdříve vás musíme upozornit, že se jedná o brzkou testovací verzi a ta není vhodná k instalaci na zařízení, které používáte ke každodenním činnostem. Pokud se pro instalaci rozhodnete, nezapomeňte provést zálohu svých dat. Posléze můžete přejít na stránky Applu a zaregistrovat se do beta programu (pokud již zaregistrováni samozřejmě nejste).

Pro iOS si budete muset nainstalovat profil. Poté lze beta verzi stáhnout z App Storu. Systém macOS bude dostupný zanedlouho.

veřejná beta ios 11

iOS 11

iOS 11 se dočká velkých změn zevnitř i zvenčí. Jednou z těch nejdůležitějších je synchronizace Messages do iCloudu. Kromě chytřejší Siri bude nyní znít asistentka také přirozeněji. Control Center bude naprosto nové s funkčnějším vzhledem, stejně jako App Store.

Vítězem této aktualizace se stal jednoznačně iPad. Jeho systém se funkčně blíží stolním počítačům. Představen byl také ARKit, což je jedno z hlavních témat tohoto léta. Více si o něm můžete přečíst v našem článku o WWDC nebo v 17 věcech, které Apple na Keynote nezmínil.

veřejná beta ios 11

I když jsou veřejné bety poměrně stabilní, stále se můžete setkat s nějakými chybami. Sám Apple tak doporučuje si rozmyslet instalaci na zařízení každodenní potřeby. Oficiální vydání macOS High Sierra a iOS 11 je naplánováno na podzim. Do té doby se můžete uspokojit betou, která je navíc velmi často aktualizována.

macOS High Sierra

Nejdůležitější vlastnost macOS High Sierra se ukrývá v enginu. Apple File System nahrazuje HFS i na stolních zařízeních. Více o jeho výhodách se dozvíte v našem předchozím článku. Dojde také k představení druhé verze Metal, díky které se zrychlí animace, ušetří se baterie a přijde podpora grafických karet třetích stran.

Dostane se i na nějaké menší aktualizace, jako například nové zobrazení, chytřejší filtry, vylepšené rozpoznávání obličejů, automatická synchronizace tagů ve Photos a rychlejší, lepší a chytřejší Safari s blokováním AutoPlay, Intelligent Tracking Prevention a další podobné věci. Více informací naleznete v samostatném článku.

veřejná beta ios 11

Ještě více informací o letošním WWDC se dozvíte na naší stránce.

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.