imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

icloud

Větší úložiště na iCloud dočasně zdarma


Apple má dobré srdce a představil měsíční trial verzi zdarma většího iCloud úložiště. Proč by to ale dělal?

Applu jsou neustále vyčítány ceny dodatečného úložného prostoru na iCloud. Takřka všichni uživatelé vlastní základních 5 GB zdarma, což není v roce 2018 moc. S příchodem macOS High Sierra si můžete synchronizovat veškeré soubory z adresáře plocha a dokumenty na cloud, což ovšem zabírá velké množství místa.

Kritikové mají částečně pravdu, nicméně 25 Kč za 50 GB určitě nikoho nezruinuje. Za cenu jedné (značně) levné kávy dostanete 10x více místa. Ovšem ani vyšší předplatné nejsou nijak extra drahé. Za 200 GB dáte 79 Kč a za 2 TB 249 Kč měsíčně.

icloud

Apple se samozřejmě celé situaci věnuje. Loni navýšil 1TB balíček na 2 TB za stejnou cenu. A rodina může sdílet 200GB a 2TB předplatné pomocí rodinného sdílení mezi sebou, díky čemuž se dají ušetřit další prostředky.

Otázkou ovšem je, proč se Apple drží tak malého základního balíčku, když za pár korun nabízí daleko větší? Nebylo by efektivnější, kdyby poskytnul decentní kapacitu zdarma a například dalších 20 GB o něco dráž?

Pravděpodobně ne. Sice nejsme školení psychologové, ale učinit z neplatícího zákazníka platícího je zřejmě těžší, než získat z platícího zákazníka o něco víc. Malý poplatek je tedy spíše pro překonání psychologické zábrany za služby platit. Platící zákazník si pak již snáze předplatí i dražší předplatné.

icloud

To potvrzuje i měsíční zkušební verze většího úložiště zdarma. K čemu je to dobré? Stačí se trochu zamyslet. Službu si vyzkoušíte, zalíbí se vám a pak za ní klidně zaplatíte, protože to je jen 25 korun. Apple tak docílil přesně toho, čeho docílit chtěl: přeměnil neplatícího zákazníka za platícího. Není také divu, že se nabídka vztahuje pouze na uživatele, kteří si ještě žádné předplatné nepořídili. Pokud tedy máte například 50 GB, nemůžete si vyzkoušet 200 GB.

Obchod je obchod, o tom žádná, v žádném případě se ale nejedná o žádnou lest na zákazníky.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.