imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Videa k novému iPadu jsou tady


Apple k nedávno představenému iPadu vydal několik videí. Zaměřuje se v nich na každodenní funkce, kompatibilitu Apple Pencil či na multitasking.

Apple představil levnější iPad, který však nabízí celou spoustu funkcí. Nejlevnější model má podporu Apple Pencil, pohání jej procesor A10 (jako u iPhonu 7), nicméně 120Hz displej či 4 GB RAM jsou stále výsadou modelů Pro.

Vydaná videa nalezneme na oficiálním účtu Applu a míří zejména na ty, kteří se nemohou rozhodnout, po kterém z modelů sáhnout. Pro ty, kdo nejsou úplnými odborníky přes technologie, určitě nejde o jednoduchou otázku. Který iPad je ideální volbou?

Ve dvojici nových videí uvidíte iPad Pro a používání funkcí, jež jsou k nalezení i v novém iPadu. Mluvíme tu třeba o multitaskingu se dvěma okny.

Z prvních testů to vypadá, že tři videa už jsou na dvoujádrový procesor A10 a 2 GB RAM příliš. Bezchybně si s tím poradí jen iPad Pro. Většina dalších funkcí je nicméně na iPadu, jenž byl představen na akci zaměřené na vzdělávání, dostupná.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.