imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Víte, jak chránit své online účty?


O bezpečnosti internetových služeb se opět hodně mluví, a to především přičiněním premiéra Sobotky, jehož emailový účet byl úspěšně nabourán. Jak podobným problémům předcházet?

Společně se společností ESET vyvíjející bezpečnostní a antivirová řešení jsme sestavili základní pravidla bezpečného používání internetových služeb.

Toto desatero by mělo sumarizovat nezbytná opatření, která znesnadní útočníkům získat přístup k vašim účtům. A nemusí se jednat jen o e-mailové servery, vše platí třeba i pro účty Apple ID.

Jak se tedy bezpečně chovat na internetu?

  1. Při vytváření účtů přemýšlejte, jak silné heslo volíte.
  2. Nezapomínejte na to, že odpovědi na bezpečnostní otázky lze odvodit z informací, které o sobě uveřejníte, nebo je možné zjistit přímo na internetu.
  3. Je vhodné vytvářet účty z důvěryhodných počítačů nebo mobilních zařízení.
  4. Heslo by mělo obsahovat minimálně osm znaků, malá a velká písmena, číslice i speciální znaky.
  5. Heslo musí být dobře zapapost-3952-0-51225300-1402739789matovatelné pro vás, a těžko odhadnutelné pro ostatní.
  6. Řada služeb umožňuje použití „obnovovacího“ e-mailu, na který jsou zaslány informace pro obnovu hesla. V takovém případě použijte jiný e-mail, samozřejmě s naprosto odlišným heslem.
  7. Nepoužívejte stejná hesla pro několik služeb. Při zjištění hesla útočníkem přijdete o všechny účty najednou. Útočníci budou zkoušet, kam všude jste si zadali stejné heslo.
  8. Nikdy se ke svým účtům nepřipojujte z veřejných Wi-Fi sítí pomocí nezabezpečených protokolů
  9. Nesdílejte o sobě více informací, než je opravdu nezbytné.
  10. Že máte svůj účet zabezpečený? Myslete na to, že druhá strana, se kterou komunikujete, svůj účet v bezpečí mít nemusí!

Osobní e-mail rovněž není vhodným prostředkem pro vyřizování pracovních záležitostí, zvláště pokud jde o citlivé firemní informace. Každá společnost by měla poučit své zaměstnance o bezpečném chování na internetu, přičemž zákaz používání freemailu by měl patřit k základním pravidlům stejně jako neotevírání příloh u nevyžádaných zpráv a klikání na odkazy, které by mohly vést na škodlivé stránky, jež by mohly zavirovat pracovní počítač.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!